USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45
Втрати орків: 2 0 9 4 7 0 (+560)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45

В Україні заборонили автомобільні номери з літерами "Z" і "V". У МВС пояснили, як це працюватиме

Під заборону потрапляють номери, які виготовляються індивідуально
водійські номери в Україні
Джерело: itc.ua

В Україні заборонили замовляти та виготовляти індивідуальні номерні знаки, що містять літери "Z" і "V", які асоціюється з повномасштабним вторгненням Росії в Україну. Про це інформує пресслужба Головного сервісного центру МВС.

"Тепер відповідно до законодавства під заборону потрапляють літери "Z" і "V", використання яких в індивідуальному номерному знаку натякає на символіку військового російського вторгнення на територію України. Тобто використання цих літер окремо, а також у словах, написаних кирилицею замість "З", "С", "В", "Ф", – ідеться в повідомленні.

Також заборона стосується написів і зображень, символіки комуністичного тоталітарного режиму, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму.

На українських номерних знаках не може бути емблем органів держави-терориста і збройних сил Росії: сухопутних військ, повітряно-космічних сил, військово-морського флоту, ракетних сил стратегічного призначення.

Крім того, у МВС зазначили, що якщо такий номерний знак уже було замовлено і виготовлено раніше, то власнику транспортного засобу доведеться придумати іншу комбінацію.

Водночас наголошується, що про номерні знаки державної реєстрації для електромобілів не йдеться.

Приклад використання букв на індивідуальних номерах дивіться нижче.

Джерело: МВС

Варто зазначити, що минулого року електромобілі в Україні почали отримувати номерні знаки нової серії. У них перестали використовувати букву "Z".

Відтоді електрокари отримуватимуть номери із суфіксом, що починається на букву "Y", що означає Україна.

Читайте також:
Перевірка укриттів: правоохоронці проінспектували майже 5 тисяч сховищ по Україні Перевірка укриттів: правоохоронці проінспектували майже 5 тисяч сховищ по Україні
Очікуємо, що тарифи на електроенергію для населення до кінця року не підвищаться, - Галущенко Очікуємо, що тарифи на електроенергію для населення до кінця року не підвищаться, - Галущенко
Westinghouse може почати будівництво першого малого реактора AP300 в Україні, але не раніше 2028 року Westinghouse може почати будівництво першого малого реактора AP300 в Україні, але не раніше 2028 року
Весна-2023 увійшла до двадцятки найтепліших у Києві Весна-2023 увійшла до двадцятки найтепліших у Києві