USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 4 4 2 0 (+770)
USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85

В Україні вперше провели операції з імплантації клітин дітям із порушенням рухливості кінцівок

Операції були проведені у Львові італійським хірургом Роберто Брамбіллою та ортопедами-травматологами дитячої лікарні Святого Миколая
операція_2
Джерело: соцмережі

В Україні провели перші три операції з імплантації стовбурових клітин дітям із порушеннями рухливості кінцівок. Про це повідомляється на Facebook-сторінці Першого медичного об'єднання Львова.

Зазначається, що операцію провів відомий італійський хірург Роберто Брамбілла спільно з ортопедами-травматологами дитячої лікарні Святого Миколая.

"Втручання з використанням стовбурових клітин – це одна з провідних світових методик регенеративної медицини. І нещодавно вона вперше була застосована і в нашій лікарні. Такий сучасний метод лікування – це шанс для маленьких пацієнтів з опіковими травмами та іншими патологіями збільшити рухливість у кінцівках", – ідеться в дописі.

Одну з операцій провели 17-річній Божені зі Львівської області. Дівчинка народилася зі зрощенням променевої та ліктьової кісток, через що долоня її лівої руки була повернута вперед. Це створювало дискомфорт і не давало Божені бути самостійною у побуті.

Як проходила операція?

Хірургічне втручання проходило в кілька етапів. Спочатку методом ліпосакції хірурги забрали зі стегнової ділянки пацієнтки жирову тканину та відокремити від неї так звані мезенхімальні стовбурові клітини. Потім вживили їх у раніше прооперовану ділянку руки.

Стовбурові клітини дуже ефективні в таких випадках, адже мають здатність трансформуватися в будь-який інший тип клітин, що своєю чергою прискорює процес відновлення тканин руки.

Інші два втручання лікарі виконали дітям з опіковою та травматологічною патологіями. Ці маленькі пацієнти теж із нетерпінням чекають на скоріше покращення рухливості кінцівок.

Нагадаємо, минулого року у Львівському Національному реабілітаційному центрі "Незламні" презентували результати першого в українській медицині випадку остеоінтеграційного протезування.

Читайте також:
Регулярно спостерігаємо порушення прав ув’язнених та неналежну медичну допомогу, - з доповіді Лубінця Регулярно спостерігаємо порушення прав ув’язнених та неналежну медичну допомогу, - з доповіді Лубінця
Один мобілізований обходиться державі в 1,3 млн гривень на рік Один мобілізований обходиться державі в 1,3 млн гривень на рік
На Україну насувається циклон із Скандинавії: Очікуються похолодання та опади, у деяких областях можливий мокрий сніг На Україну насувається циклон із Скандинавії: Очікуються похолодання та опади, у деяких областях можливий мокрий сніг
УІНП перегляне питання увічнення Булгакова УІНП перегляне питання увічнення Булгакова