USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45
Втрати орків: 2 0 9 4 7 0 (+560)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45

В Україні членам проросійських партій на 10 років заборонять балотуватися до Ради: Що відомо

Закон буде стосуватися заборони балотування від сільських, районних та інших місцевих рад, закінчуючи Верховною Радою
Верховна Рада, парламент
Джерело: Уніан

У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт, який передбачає заборону членам проросійських партій балотуватися на виборах.

У пояснювальній записці вказано, що представники таких політичних партій, як "Опозиційна платформа – За життя", "Партія Шарія", "Опозиційний блок", "НАШІ", "Ліва опозиція", "Соціалістична партія" були складовими плану Російської Федерації із захоплення України.

Щоб не допустити повторення цього, був розроблений законопроєкт, який обмежить право осіб обиратись народними депутатами, депутатами місцевих рад чи сільськими, селищними та міськими головами у тому випадку, якщо вони раніше належали до проросійських партій.

Новини за темою: Зеленський відповів на петицію про позбавлення мандатів усіх членів колишньої "ОПЗЖ"

Обмеження пропонують запровадити на 10 років після припинення або скасування дії воєнного стану в Україні. Також у документі вказано, що такі особи несуть загрозу суверенітету та територіальній цілісності України.

Раніше

РНБО після початку повномасштабної агресії Росії призупинила роботу партій, які мають зв’язки з Росією, а вже 14 травня президент Володимир Зеленський підписав закон щодо заборони діяльності проросійських партій в Україні.

З березня 2022 року в Україні діє законодавство про кримінальну відповідальність колаборантів.

Нещодавно в Україні заборонили діяльність "Партії регіонів". Відповідне рішення ухвалив Восьмий апеляційний адміністративний суд. Також були націоналізовані всі активи політсили.

Читайте також:
СБУ арештувала активи ще одного депутата-зрадника від СБУ арештувала активи ще одного депутата-зрадника від "ОПЗЖ" на 500 млн гривень
В Україні страхуватимуть інвестиції вітчизняних й іноземних компаній від воєнних ризиків В Україні страхуватимуть інвестиції вітчизняних й іноземних компаній від воєнних ризиків
Верховна Рада дозволила націоналізувати банки, які належать підсанкційним особам Верховна Рада дозволила націоналізувати банки, які належать підсанкційним особам
У фінансуванні забороненої партії У фінансуванні забороненої партії "ОПЗЖ" виявили ознаки кримінального правопорушення, – НАЗК