USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
40.95
Втрати орків: 3 3 1 1 1 0 (+1070)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
40.95

У РФ заявили про затримання співробітниці фонду Save Ukraine, яка намагалась повернути незаконно вивезених в Росію дітей

У фонді інформацію про затримання спростували
арешт
Джерело: відкриті джерела

У Москві нібито затримали громадянку України, співробітницю фонду Save Ukraine, яка допомагає вивозити дітей з окупованих Росією територій. Про це повідомили російські ЗМІ "РИА Новости".

У виданні заявили, що затримана українка нібито приїхала до Росії за завданням фонду Save Ukraine, а також, що фонд пов'язаний зі Службою безпеки України.

Що кажуть у фонді?

За даними "Громадського телебачення", у пресслужбі Save Ukraine відповіли, що інформація, яку поширили росЗМІ, є неправдивою.  

"Можливо, йшлося про маму, яку ми відправили в межах сьомої місії в кінці травня, яка їхала забирати свого похресника та дітей-сиріт. Її затримала й допитувала ФСБ", – розповіли у фонді.

Новини за темою: Підтверджено десятки фактів вилучення українських дітей з сімей біженців у Європі, – Лубінець

Що стосується жінки, то з Москви її депортували до Мінська, де продовжували допитувати. Вона не забрала дітей, за якими їхала, але зараз перебуває вдома, у безпеці.

"Більше нема на кого подумати – тільки на цю маму. Вони або самі наплутали, або пізно фейки запускають. Наразі з наших мам, наших співробітників ніхто ніде не затриманий", – додали в Save Ukraine.

Фонд Save Ukraine

Save Ukraine – український фонд, який займається евакуацією та гуманітарною допомогою сім'ям та дітям, які перебувають у зоні бойових дій. Також фонд вивозить з окупованих територій депортованих з України дітей.

За даними державного порталу "Діти війни", станом на 30 травня з України депортовано щонайменше 19 484 дитини. Повернути вдалося лише 371.

Депортація українських дітей

В Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) заявили, що РФ явно порушувала права незаконно вивезених на російську територію українських дітей, а сама депортація може містити елементи злочину проти людяності. У місії вважають, що Росія явно неодноразово порушила інтереси та права депортованих дітей.

У Москві, за даними місії, говорять, що за рік повномасштабного вторгнення Росія прийняла 5,3 мільйона людей з України, в тому числі – 738 тисяч дітей.

Натомість український омбудсмен Дмитро Лубінець вважає наведену РФ цифру завищеною і припускає, що кількість дітей може становити близько 150 тисяч. 

Читайте також:
Росія платить родичам мобілізованих вояків, аби стримувати їх від протестів, – британська розвідка Росія платить родичам мобілізованих вояків, аби стримувати їх від протестів, – британська розвідка
Росію не виключають з ОБСЄ: В організації дали пояснення Росію не виключають з ОБСЄ: В організації дали пояснення
Попри санкції статки російських олігархів зросли, – Bloomberg Попри санкції статки російських олігархів зросли, – Bloomberg
Без РФ: Асамблея Міжнародної морської організації обрала новий склад своєї Ради Без РФ: Асамблея Міжнародної морської організації обрала новий склад своєї Ради