USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70
Втрати орків: 2 0 6 6 0 0 (+400)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70

У РФ вичерпуються запаси іранських "Шахедів"

За останні дні їхнє використання проти України значно скоротилося
дрон-камікадзе
Джерело: відкриті джерела

Російська Федерація може залишитися без іранських "Шахедів" – їх запаси вичерпуються швидкими темпами. Такі дані оприлюднили у Bloomberg.

Видання пише, що раніше десятки безпілотників регулярно застосовувалися проти української енергетичної інфраструктури, хоча більшість із них була збита засобами ППО країни. Україна у грудні заявила, що Росія отримала замовлення на 250 безпілотників з Ірану.

Втім, їх запаси швидко вичерпуються.

"Судячи з останніх оцінок європейських офіційних осіб, російські запаси безпілотників іранського виробництва виснажуються, і за останні 10 днів їхнє використання проти України значно скоротилося", – констатують у виданні.

Світ виступає проти Ірану. Причина – підтримка Росії у війні

Союзники України вважають Тегеран ключовим постачальником військових зусиль Москви. Докази, якими обмінюються країни, показують, що безпілотники, виявлені в Україні, мають такі ж характеристики, як і безпілотники іранського виробництва, помічені в інших місцях. 

Саме тому США та інші західні країни запроваджують санкції проти іранських компаній і людей, причетних до виробництва безпілотників і надання їх Росії.

Як відомо, країни G7 та Європейський Союз прагнули зірвати поставки, приділяючи особливу увагу компаніям в інших країнах та доступу Росії до будь-яких західних компонентів, які можуть бути використані у військових цілях.

"Цього тижня ЄС обговорює санкції та експортні обмеження щодо семи іранських організацій, у тому числі пов'язаних із Корпусом вартових Ісламської революції, оскільки він прагне посилити будь-яке потенційне ухилення від санкцій", – додає Bloomberg.

Крім того, 31 січня Міністерство торгівлі Сполучених Штатів ввело обмеження проти семи іранських юридичних осіб через виробництво ними безпілотників, які використовуються РФ у війні проти України. А вже за кілька днів, 3 лютого, Мінфін США запровадив нові санкції проти восьми топменеджерів іранського виробника безпілотників. 

Читайте також:
Атака дронів на Київ 28 травня: У КМВА розповіли подробиці удару по столиці Атака дронів на Київ 28 травня: У КМВА розповіли подробиці удару по столиці
Зеленський запропонував ввести санкції проти Ірану на 50 років Зеленський запропонував ввести санкції проти Ірану на 50 років
Експерти завершили дослідження фрагментів тіл на місці ракетного удару по Дніпру. Кількість жертв збільшилась Експерти завершили дослідження фрагментів тіл на місці ракетного удару по Дніпру. Кількість жертв збільшилась
Київ пережив наймасовішу атаку дронами з моменту вторгнення окупантів Київ пережив наймасовішу атаку дронами з моменту вторгнення окупантів