USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 7 2 2 0 (+990)
USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65

В Одесі перейменують вулиці на честь авторів Розстріляного відродження: Що відомо

Йдеться про Леся Курбаса, Майка Йогансена, Гео Шкурупія та Миколу Куліша
Одеса
Одеса
Джерело: відкриті джерела

В Одесі перейменовують топоніми, назви яких не актуальні й пов’язані з колоніальним радянським минулим. Низку перейменувань погодили на засіданні Історико-топонімічної комісії. Серед нових назв – імена представників Розстріляного відродження. Про це повідомили на офіційному сайті Одеси.

На черговому засіданні Історико-топонімічної комісії сформували тематичні мікрорайони, де назви топонімів пов’язані загальними історичними, культурними, географічними сенсами та внесення в топоніміку міста імен видатних українських діячів та історичних назв.

Один із мікрорайонів отримав назву Видатних українських діячів, де вулиці перейменують на честь знакових фігур української культури. Так, серед пропозицій – імена представників Розстріляного відродження: Леся Курбаса, Майка Йогансена, Гео Шкурупія та Миколи КулішаАреал мікрорайону Видатних українських діячів – це приватний сектор Київського району, так звані Чубаївка та Дмитрівка. 

Новини за темою: Дерусифікація: У Києві перейменували ще 14 міських об’єктів, назви яких пов’язані з Росією

Запропоновані перейменування:
– вулиця Ванцетті  – вулиця Миколи Куліша
– провулок Васнецова, 2-й  – провулок Амвросія Ждахи;
– вулиця Глазунова – вулиця Бориса Нечерди;
– вулиця Достоєвського – вулиця Драгоманова
– вулиця Макаренка – вулиця Лігінська;
– провулок Невського, 1-й  – провулок Климовича;
– провулок Невського, 2-й  – провулок Чеховського;
– провулок Невського, 3-й – провулок Василя Кричевського
– провулок Невського, 4-й – провулок Павла Чубинського
– провулок Невського, 5-й  – Майка Йогансена;
– вулиця Невського – вулиця Сергія Шелухіна
– вулиця Сакко – вулиця Леся Курбаса
– вулиця Тульська – вулиця академіка Вернадського
– вулиця Уральська – вулиця Дмитра Яворницького;
– провулок Уральський – провулок Шкурупія.

Окрему увагу приділили перейменуванню площ, вулиць та скверів Одеси на честь видатних одеситів та українських діячів, чиє життя було пов’язане з Одесою.
Так, вулицю Вільямса пропонують назвати на честь видатного громадського діяча, мецената та вченого Євгена Чикаленка – уродженця Одеської області, який тривалий час жив та працював в Одесі.

Вулицю Космонавта Комарова – на честь одесита Михайла Комарова – письменника, перекладача та громадського діяча, організатора та  керівника товариства "Просвіта" в Одесі. 

Площі Льва Толстого – пропонують дати ім’я одного з основоположників єврейської літератури – Менделя Мойхер-Сфроїма. Щодо цього проведуть консультації з філологами та єврейською громадою. Скверу Старостіна на Слобідці пропонують дати назву на честь видатного українського композитора Миколи Лисенка
Під час внесення пропозицій консультуються з юристами й філологами. 
 
Усі пропозиції комісії мають рекомендаційний характер. Остаточне рішення щодо перейменувань приймають депутати під час сесії Одеської міської ради. 

Теги: Одеса
Читайте також:
Шпигував за ЗСУ та планував теракт проти мирного населення Одеси взамін на винагороду стати нардепом Шпигував за ЗСУ та планував теракт проти мирного населення Одеси взамін на винагороду стати нардепом
Китайський блогер знімав роботу ППО в Одесі: Яке покарання отримав? Китайський блогер знімав роботу ППО в Одесі: Яке покарання отримав?
СБУ затримала тіктокера, який СБУ затримала тіктокера, який "засвітив" роботу ППО під час атаки на Одесу
СБУ затримала російську агентку, яка скоригувала десятки СБУ затримала російську агентку, яка скоригувала десятки "Шахедів" по Одесі