USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 5 1 1 0 (+1270)
USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65

Українські науковці в Антарктиді вивчають китів за допомогою дронів

Впродовж найближчого місяця біологи продовжать цю роботу вже на станції "Академік Вернадський"
кити на станції_5
Джерело: Національний антарктичний науковий центр

Українські вчені зі станції "Академік Вернадський" почали досліджувати китів за допомогою дронів, дослідники зробили світлини горбатих китів та косаток. Про це Національний антарктичний науковий центр інформує на своїй сторінці у Facebook

"Попри всі виклики масштабної війни українські вчені продовжують наукові дослідження в Антарктиді із залученням нових дослідницьких методів. Так, цього сезону наші біологи почали використовувати дрони для кращого вивчення найбільших тварин планети – китів", – ідеться в повідомленні.

Перший етап цієї роботи був проведений співробітниками відділу біології і екології НАНЦ Оксаною Савенко та Вадимом Ткаченком, які працюють в межах сезонного дослідження. Вчені здійснювали дослідження в районі Антарктичного півострова (як запрошені науковці вони мали змогу працювати на туристичному судні Plancius).

Джерело: Національний антарктичний науковий центр

Науковцям вдалося провести низку важливих досліджень китів та тюленів, які тривають на станції вже не перший рік і є частиною міжнародної співпраці НАНЦ з лабораторією біотелеметрії та поведінкової екології Університету Каліфорнії (США) та проєктом фотоідентифікації морських ссавців Happywhale.

Зокрема, дослідники зробили фотоідентифікаційні світлини горбатих китів, фінвалів, косаток, тюленів Ведделла і морських леопардів, а також виконували акустичні записи морських ссавців.

Що відомо про дослідження 

В науковому центрі пояснили, що досліджувати китів за допомогою дронів потрібно, тому що тварини мають величезні розміри. Довжина найпоширеніших китів, які перебувають у районі станції, сягає 13–15 м, а синіх китів – 30 метрів. Тому виміряти їх з човна чи з берега досить складно, а от зображення з дрона значно полегшує це завдання.

"Для більш точних розрахунків наш дрон оснащений додатковим лазерним альтіметром, який точніше, ніж бортовий, визначає відстань до цілі", – пояснила Савенко.

Встановивши розмір кита, вчені можуть зробити висновки про його вік. А це дає змогу краще розуміти стан популяцій китів, багато з яких були винищені людьми в минулому столітті, та якість кормової бази цього року, адже в Антарктику деякі види припливають саме для живлення.

Одне з важливих завдань цієї програми – вивчення реакції китів на наближення човнів та їхнє перебування поблизу. Це міжнародний експеримент, за результатами якого буде скориговано правила щодо наукових та рекреаційних спостережень за китами в Антарктиці.

Також за допомогою дронів науковці досліджують поведінку китів загалом. Наприклад, як самиці навчають дитинчат самостійного харчування крилем або в який спосіб взаємодіють кити під час групових полювань та соціальних контактів.

Комплексне дослідження китів на станції почалося 2018 року. Завдяки величезній роботі українських вчених із фотоідентифікації цих тварин уже було зібрано інформацію про міграцію горбатих китів у Південній півкулі та контакти між популяціями цих велетнів.

Читайте також:
Український інженер очолив Марсіанську дослідницьку станцію в США Український інженер очолив Марсіанську дослідницьку станцію в США
Може бути найстарішою в світі: Індонезійські вчені заново дослідили гігантську піраміду Може бути найстарішою в світі: Індонезійські вчені заново дослідили гігантську піраміду
Телескоп NASA сфотографував Телескоп NASA сфотографував "космічну руку" за 16 тис. світлових років від Землі
В Амазонії знайшли стародавні гравюри віком понад 2 тис. років В Амазонії знайшли стародавні гравюри віком понад 2 тис. років