USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70
Втрати орків: 2 0 6 2 0 0 (+480)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70

Україні може знадобитися до семи років для повернення на довоєнний рівень, – Свириденко

Для відновлення життя також треба, щоб повернулись і біженці
Юлія Свириденко
Юлія Свириденко
Джерело: Юлія Свириденко / Facebook

Україні може знадобитися п'ять-сім років для того, щоб вийти на довоєнний рівень життя та доходів.

Про це заявила перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко під час дискусії NV "Діалоги про бізнес". 

Від чого і від кого залежатиме відновлення України

Гроші

Свириденко наголосила, що швидкість відновлення країни залежатиме від того, який доступ Україна матиме до структурних фондів ЄС та до дешевих фінансових ресурсів.

Також величезне значення має обсяг інвестицій, які будуть вкладатися в українську економіку.

Новини за темою: Скільки Україна витрачає на війну: Мінфін назвав суми на місяць

"Може, ці цифри звучатимуть астрономічно, але якщо у нас будуть інвестиції в розмірі 50−70 млрд (доларів), ми можемо зростати на 7% щорічно. І звичайно, що час відновлення пройдемо швидше", – додала вона.

Люди

Міністерка уточнила, що для відновлення країни надзвичайно важливо, шоб більшість з семи мільйонів громадян, що виїхали, повернулися додому.

Новини за темою: Повернення українців додому після війни. Які перспективи?

Водночас, за її оцінками, в Україну повернеться лише 70% з тих, хто виїхав. І цим людям необхідно забезпечити питання безпеки, гідної роботи і зарплати. Однак поки уряд не працює над конкретною програмою по поверненню співвітчизників.

Раніше повідомлялось, що Кабінет міністрів України готує старт пілотних проєктів із комплексного відновлення населених пунктів держави.

Читайте також:
Данія відкрила для України спеціальний фонд на суму 133 мільйони доларів Данія відкрила для України спеціальний фонд на суму 133 мільйони доларів
Понад мільярд доларів. Україна підрахувала збитки від простою кораблів у чергах Понад мільярд доларів. Україна підрахувала збитки від простою кораблів у чергах "зернового коридору"
Робота Нацбанку в умовах війни, виклики для бізнесу та чому не відбувся Робота Нацбанку в умовах війни, виклики для бізнесу та чому не відбувся "банкопад". Інтерв'ю члена Ради НБУ Василя Фурмана для UWN
Україна і Японія мають намір провести спільну конференцію з відновлення України Україна і Японія мають намір провести спільну конференцію з відновлення України