USD
НБУ
36.38
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.96
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 0 0 4 0 (+1280)
USD
НБУ
36.38
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.96
Готівка
41.00

Україна відволікаючими операціями розтягує оборону РФ перед контрнаступом, – FT

Успішний контрнаступ починається з успішного психологічного наступу
Підготовка до контрнаступу_1
Джерело: The New York Times

Україна проводить серію точкових "формувальних операцій", щоб розсіяти увагу росіян і підготувати ґрунт перед контрнаступом. Про це пише Financial Times.

Видання нагадує, що почалося все з таємничої атаки дрона на Кремль. Далі була операція "РДК" у Бєлгородській області, наслідки якої могли спонукати РФ перекинути свої війська з фронту в Україні до прикордонних регіонів. Після цього Україна здійснила атаку морських безпілотників на російський розвідувальний корабель у Чорному морі. Сьогодні вранці десятки безпілотників атакували Москву й область.

Зазначається, що напередодні довгоочікуваного контрнаступу ЗСУ такі атаки є лише чотирма зі сміливих "формувальних операцій". Від символічних ударів до стратегічніших атак – ці операції є частиною стандартної військової практики. Як кажуть експерти з оборони й аналітики, їхня мета полягає в тому, щоб обдурити ворога та по-іншому "сформувати" поле бою перед великим наступом.

"Це операції української сірої зони, які вимагають від Росії витрат ресурсів – чи-то війська, чи інформаційні операції. Вони схожі на спритність рук фокусника: вони обманюють глядача та привертають його увагу в іншому місці", – вважає Джон Спенсер, колишній майор армії США, який очолює дослідження міської війни в Інституті сучасної війни у Вест-Пойнті.

Високопоставлений український чиновник, ім'я якого не називається, сказав, що успішний наступ починається з успішного психологічного наступу. Тепер моральний дух росіян не на найвищому рівні.

У контексті прориву в Бєлгородській області колишній офіцер британської армії Майк Мартін зазначив, що "ідея полягає в тому, щоб створити багато проблем для російської командної структури".

"Проблеми, наприклад прорив лінії фронту, привертають увагу. Дилеми, навпаки, паралізують дію", – сказав він.

Представник української військової розвідки зазначив, що рейд та інші операції, які можуть відбуватися в майбутньому, мали на меті "завдати удару по моральному духу (росіян, – ред.) та змусити їх передислокувати війська" вздовж кордону. Однак поки що ознак цього не видно.

Читайте також:
Ситуація на фронті та удари РФ по енергетиці: Що очікують українці взимку. Опитування Ситуація на фронті та удари РФ по енергетиці: Що очікують українці взимку. Опитування
Люди, міцніші за сталь. Історія перша:  Люди, міцніші за сталь. Історія перша: "В останні дні перед полоном думок, що ми залишимося живими, не було"
В Україні нова фаза війни: Головне з інтерв’ю Зеленського AP В Україні нова фаза війни: Головне з інтерв’ю Зеленського AP
Окупанти просунулись поблизу Авдіївки, – ISW Окупанти просунулись поблизу Авдіївки, – ISW