USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
40.95
Втрати орків: 3 3 1 1 1 0 (+1070)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
40.95

Німеччина може заборонити в'їзд на змагання спортсменам із Росії

Країни-господарки змагань можуть демонструвати свою позицію щодо росіян незалежно від рішень МОК
легкая атлетика
Джерело: відкриті джерела

Німеччина може відмовитися видавати візи російським спортсменам, якщо їх допустять до міжнародних змагань. Про це заявила міністерка внутрішніх справ ФРН Ненсі Фезер, передає DW.

"Країни, в яких проходять великі спортивні події, не безсилі. Вони видачею віз можуть контролювати, чи дійсно росіяни зможуть брати участь", – зазначила вона.

Фезер наголосила, що надання президенту Росії Володимиру Путіну, який розпалює війну, пропагандистського майданчика, означало б зраду всіх цінностей спорту.

Крім того, за її словами, відкриття міжнародних змагань для спортсменів із Росії було б "ляпасом українським спортсменам".

"Абсолютно неприйнятно для українських атлетів зустрічатися з атлетами, які виступають за країну, що вбиває так багато мирних жителів в Україні", – сказала німецька міністерка.

Позиція інших країн щодо російських спортсменів

Раніше Україна, Польща, Латвія, Естонія та Литва виступили зі спільною заявою про недопущення спортсменів Росії та Білорусі до міжнародних спортивних змагань.

"Ми взяли до відома занепокоєння, висловлене спеціальними доповідачками ООН щодо недискримінації виключно на основі громадянства спортсменів. Ми шкодуємо, що МОК використав ці занепокоєння як привід, щоб радикально змінити свою попередню добре аргументовану позицію щодо рекомендації не допускати російських і білоруських спортсменів і офіційних осіб до міжнародних спортивних змагань", – йдеться у спільній заяві.

Країни вказують, що "не національність спортсменів визначає їхню роль, а той факт, що вони спонсоруються/підтримуються своїми урядами чи компаніями, які підтримують кремлівський режим, що продовжує свою агресивну війну проти України, або навіть вони є безпосередньо російськими військовими".

"Вважаємо за необхідне нагадати, що кожного дня російські військові продовжують атакувати цивільну інфраструктуру України, у тому числі спортивні споруди, та вбивати українців, у тому числі українських спортсменів. Мільйони громадян України, включно зі спортсменами та їхніми родинами, були змушені залишити свої домівки через російську окупацію. Багато спортсменів з України досі не можуть брати участь у спортивних змаганнях через напад Росії на їхню країну", – вказано в заяві.

Новини за темою: Всесвітня організація легкої атлетики поновила членство Росії, але за однієї умови

У документі наголошується, що немає жодної причини відходити від режиму виключення для російських і білоруських спортсменів, встановленого МОК понад рік тому.

Раніше

Ми детально розповідали про скандал, який спричинила ідея повернути представників РФ та Білорусі до великого спорту. Читайте усі деталі тут.

Додамо, що сама Україна вже розпочала консультації щодо можливого бойкоту Олімпіади-2024, якщо до неї допустять росіян та білорусів. 

Олімпійські ігри-2024 відбудуться у Парижі з 26 липня по 11 серпня. Талісманами літніх Ігор стали фригійські ковпаки, яких назвали Фрігі.

Читайте також:
Всесвітня федерація бадмінтону призупинила членство РФ Всесвітня федерація бадмінтону призупинила членство РФ
Україна претендує на перше місце на чемпіонаті світу з ММА, -  Антон Бланк Україна претендує на перше місце на чемпіонаті світу з ММА, - Антон Бланк
Основні завдання, участь спортсменів у міжнародних змаганнях та фінансування спорту на 2024 рік. Коментар Матвія Бідного для UWN Основні завдання, участь спортсменів у міжнародних змаганнях та фінансування спорту на 2024 рік. Коментар Матвія Бідного для UWN
"Іноді потрібно підвищувати голос". Головний тренер збірної України Сергій Ребров розповів UWN про роботу з гравцями