USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45
Втрати орків: 2 0 9 9 4 0 (+470)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45

Україна не ділилася з США планами щодо контрнаступу через невпевненість у можливості Вашингтона зберігати таємниці, – AP

Тільки Зеленський і його наближені знають деталі контрнаступу
Зеленський та Байден у Вашингтоні
Джерело: Twitter Джо Байдена

Українське керівництво не ділилося з США  своїми планами майбутнього контрнаступу через невпевненість у тому, що Вашингтон зможе зберегти таємниці. Про це пише видання Associated Press.

Тому у ЗСУ впевнені, що витік секретних документів з Пентагона ніяк не зашкодить військовим.

Це підтвердили і у Вашингтоні.

Так, міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що "секретність в одній життєво важливій сфері – планах України щодо будь-яких майбутніх дій з відсічі російським військам – залишається непорушною".

"У них є чудовий план... але тільки президент Зеленський і його керівництво справді знають усі деталі цього плану", – наголосив Остін.

Новини за темою: Витік секретних документів Пентагона: Усі деталі справи та яке покарання чекає на винних

А колишній високопоставлений співробітник ЦРУ Джон Сіфер, підтвердив, що підлий витік секретної інформації насправді не нашкодить контрнаступу України. Колишній розвідник зазначив: найбільш захищені та делікатні секрети розвідувального співтовариства зазвичай не містяться у тих документах Міноборони, які були оприлюднені.

Це підтвердили і в Україні.

"Якщо військові дії плануються, то про планування спецоперації знає дуже вузьке коло людей", – заявила заступник міністра оборони Ганна Маляр.

Вона уточнила, що у такому разі під час прийняття найважливіших військових питань ризик витоку дуже мінімальний.

Нагадаємо, 7 квітня у соціальних мережах з'явилися засекречені документи, в яких детально описані плани США та НАТО щодо нарощування української армії перед запланованим контрнаступом. Пізніше стало відомо, що 13 квітня в американському Массачусетсі відбувся арешт військовослужбовця Джейка Тейшейри, підозрюваного у витоку секретних документів Пентагона.

Ось тут можна детально прочитати повну історію скандалу.

Читайте також:
Бельгія звернеться до України щодо використання бельгійської зброї російськими добровольцями Бельгія звернеться до України щодо використання бельгійської зброї російськими добровольцями
Російські добровольці розповіли про подальшу долю полонених Російські добровольці розповіли про подальшу долю полонених
Хто б і що б не ініціював, однак може бути лише єдиний мирний план - український, - експерт Хто б і що б не ініціював, однак може бути лише єдиний мирний план - український, - експерт
У Росії хочуть ставити призовників на облік навіть без явки у військкомат, - постанова У Росії хочуть ставити призовників на облік навіть без явки у військкомат, - постанова