USD
НБУ
36.57
Готівка
37.23
EUR
НБУ
39.35
Готівка
40.30
Втрати орків: 2 1 0 3 5 0 (+410)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.23
EUR
НБУ
39.35
Готівка
40.30

Україна конфіскує російський транспортний літак АН-124 "Руслан", – Шмигаль

Літак вже понад рік знаходиться у Торонто
АН-124
АН-124 "Руслан"
Джерело: відкриті джерела

Україна готується до конфіскації російського літака АН-124, який відомий, як "Руслан". Він належить компанії "Волга-Днепр" і з початку повномасштабного вторгнення знаходиться в аеропорту Торонто (Канада). Про це у своєму Facebook написав прем'єр-міністр Денис Шмигаль за результатами візиту до Канади.

"Новий пакет санкцій проти Росії від Канади. Зокрема, проти компанії "Волга-Днепр". Готуємося до конфіскації літака АН-124 та інших активів агресора в Канаді й передачу їх на користь України", – написав глава українського уряду.

Скільки ще заарештовано російських АН-124 "Руслан"

Ан-124 "Руслан" – це останній літак, створений під безпосереднім керівництвом генерального конструктора Олега Антонова. Він є найбільшим у світі серійним транспортним літаком. Модифікований "Руслан" – АН-124-100 успішно працює на світовому ринку комерційних перевезень. 

Всього на даний час у Росії є 12 Ан-124 "Руслан". Усі вони належать компанії "Волга-Днепр". Україна оголосила про їх арешт ще рік тому. Мотив – неправомірна видача Росією сертифікатів льотної готовності на ці АН-124. Адже це право, згідно з міжнародним законодавством, належить компанії-розробнику. Тобто українському ДП "Антонов". 

Цікаво, що юридичні процеси щодо неправомірної видачі сертифікатів розпочалися не після початку повномасштабного вторгнення, а за кілька років до того – ще у 2019 році.

На цей час заарештовано усього чотири російських АН-124. 

Перший з них знаходиться у Канаді. Ще три – у Німеччині, в аеропорту Лейпцига. Тож не виключено, що країна в рамках антиросійських санкцій передасть Україні за прикладом Канади ці три повітряні судна.

Зазначимо, що на даний час Росія використовує ті АН-124, що лишилися на її території, в основному для польотів у Китай. Однак на даний час невідомо, скільки ще "Волга-Днепр" зможе експлуатувати ці повітряні судна, оскільки ключові комплектуючі – двигуни Д-18Т, а також низка інших вузлів та агрегатів виготовляються на ДП "Антонов" в Україні.

Нагадаємо, ексдиректору "Антонова" Сергію Бичкову повідомили про підозру. Через службову недбалість чиновника російські окупанти знищили літак Ан-225 "Мрія". 

Читайте також:
У Новий Таволжанці ліквідований російський полковник Стесєв. Губернатор підтвердив втрату Росією контролю над селищем У Новий Таволжанці ліквідований російський полковник Стесєв. Губернатор підтвердив втрату Росією контролю над селищем
Український уряд наближається до ухвалення рішень Гаазького трибуналу щодо Росії, – Чубаров Український уряд наближається до ухвалення рішень Гаазького трибуналу щодо Росії, – Чубаров
ЗСУ під Бахмутом просунулися на відстань понад півтора кілометра, – Маляр ЗСУ під Бахмутом просунулися на відстань понад півтора кілометра, – Маляр
Росія Росія "викуповує" частини зброї, які експортувала до М'янми та Індії, – ЗМІ