USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30
Втрати орків: 2 1 4 6 6 0 (+890)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30

В Євросоюзі попередньо погодили спільну закупівлю боєприпасів для України

Також країни Європейського Союзу домовилися прискорити постачання артилерійських снарядів
Боєприпаси
Джерело: відкриті джерела

Країни Європейського Союзу домовилися прискорити постачання артилерійських снарядів і закупити більше боєприпасів для допомоги Україні, пише Reuters.

"Ми досягли загальної згоди щодо цієї процедури, але є питання, які ще не вирішені. Все має бути детально обговорено", – сказав глава дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель після зустрічі міністрів у Стокгольмі.

Згідно з планом, розробленим Боррелем, країни ЄС отримають фінансові стимули у розмірі 1 млрд євро, щоб відправити більше артилерійських снарядів до України, а ще 1 мільярд євро піде на спільну закупівлю нових снарядів.

Боррель висловив сподівання, що план буде остаточно узгоджений на зустрічі міністрів закордонних справ і оборони Європейського Союзу 20 березня.

План ЄС щодо спільної закупівлі боєприпасів

Німецьке видання Spiegel повідомило, що Європейська комісія хоче значно збільшити виробництво боєприпасів, щоб поповнити запаси і забезпечити постачання снарядів Україні. Відповідний план уже готовий і його скоро представлять країнам ЄС.

План, розроблений Євросоюзом, складається з трьох пунктів:

  • Негайне збільшення поставок в Україну боєприпасів, зокрема 155-мм артилерійських снарядів.
  • Спільна закупівля Європейським оборонним агентством EDA боєприпасів калібру 155 мм для поповнення дефіциту запасів країн Євросоюзу і забезпечення поставок Україні в довгостроковій перспективі.
  • Забезпечення довгострокового збільшення потужностей виробництва боєприпасів у Європі з огляду на зміну ситуації у сфері безпеки.

Допомогу Україні хочуть надсилати за вже наявною схемою, а саме: країни ЄС постачають Києву боєприпаси, а натомість отримують гроші з Європейського фонду миру, фінансове покриття якого в грудні було збільшено до 2 млрд євро.

У другому пункті плану прописано чіткий меседж: час, коли мир у Європі вважався гарантованим, минув. Оскільки ситуація вкрай змінилася відтоді, як Росія вирішила напасти на Україну, і країни Європейського Союзу мають на це зважати, купуючи більшу кількість боєприпасів у довгостроковій перспективі.

У цьому країнам допоможе Європейське оборонне агентство (EDA). У документі прописано, що країни – члени ЄС і Україна повинні поставити на ваги свої накопичені потреби, щоб розмістити масове замовлення і дати промисловості чіткий сигнал про попит для того, щоб виробники отримали впевненість, що такий попит існує.

Як пише німецьке видання, у Брюсселі сподіваються, що спільне замовлення призведе до значно нижчих цін, ніж раніше. Тим часом 25 із 27 країн ЄС і Норвегія вже висловили зацікавленість в участі в проєкті, який має тривати сім років.

Щодо третього пункту, то він має розв'язати основну проблему – швидку витрату запасів снарядів у країнах Євросоюзу і недостатні потужності для їхнього виробництва.

Пропозиції Єврокомісії міністри оборони країн ЄС обговорять на зустрічі в Стокгольмі на початку наступного тижня. А остаточне рішення можуть ухвалити вже на наступному саміті глав держав і урядів наприкінці березня.

До того ж Європейський Союз обговорює плани щодо виділення додаткового мільярда євро, а також створення схеми спільних закупівель для прискорення постачання снарядів для гаубиць Україні, повідомляє Associated Press.

Снаряди можуть передавати Україні в рамках фонду, аналогічного до того, який було розроблено під час пандемії коронавірусу для закупівлі вакцин.

За словами представника ЄС, безпосередньо знайомого з проєктом, пріоритетом наразі є забезпечення швидкої доставки українським збройним силам 155-мм артилерійських снарядів.

Читайте також:
У Польщі пограбували поїзд з боєприпасами для України У Польщі пограбували поїзд з боєприпасами для України
Білорусь за рік передала Росії понад 130 тонн боєприпасів Білорусь за рік передала Росії понад 130 тонн боєприпасів
Сі Цзіньпін підтримав Сі Цзіньпін підтримав "мирний план" країн Африки
За останні 48 годин ЗСУ провели значні операції на сході та півдні України, – британська розвідка За останні 48 годин ЗСУ провели значні операції на сході та півдні України, – британська розвідка