
Примусова евакуація громадян з гарячих точок, де рашисти продовжують вбивати українців, – не може вважатися як порушення прав людини. Конституція у нас прописує, що життя, здоров’я є найвищими соціальними цінностями у державі, пояснив в ефірі UWN адвокат, кандидат юридичних наук Сергій Войченко.
Він пояснив, що іноді виникають питання, коли юриспруденція, яка працювала в мирному житті, не спрацьовує в цих сучасних реаліях. Тому в першу чергу ми маємо говорити, що Конституція прописує: життя, здоров’я є найвищими соціальними цінностями у державі. І тому, якщо держава приймає певне рішення, щодо евакуації громадян з таких гарячих точок, де рашисти продовжують вбивати українців, – це не може вважатися як порушення прав людини.
"Друге питання: давайте не будемо забувати, що в зонах, де тривають активні бойові дії, на жаль, є люди, які чекають виходу "мокрої" курки" двоголової. Ці люди, які знаходяться поруч з місцерозташуванням українських військових, можуть бути і ворогами. І тому для убезпечення, в тому числі і українських військових, можуть проводитись такі заходи. Тобто це контрдиверсійні, контррозвідувальні заходи, і всі ці речі варто сприймати абсолютно нормально", – додав Войченко.
Що відомо про примусову евакуацію дітей?
7 березня Кабінет міністрів схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій.
"Таке рішення було ініційоване та розроблене Координаційним штабом з питань проведення обов’язкової евакуації населення", – йдеться в повідомленні.
Підставою для проведення обов’язкової евакуації відтепер є рішення обласних військових адміністрацій, погоджене з органами військового командування та Координаційним штабом з питань проведення обов’язкової евакуації населення.
Обов’язкова евакуація у примусовий спосіб дітей здійснюватиметься за супроводом одного з батьків, особи, яка їх замінює, або іншого законного представника.
Водночас у міністерстві уточнили, що про фізичний примус не йдеться, але відмовитись від евакуації не можна.
"Не йдеться про відбирання дітей у батьків. Не йдеться про застосування фізичного примусу. Але юридична особливість примусової евакуації дітей полягає у тому, що принаймні один з батьків не має права відмовитись від евакуації й має супроводжувати дитину під час евакуації", – зазначила очільниця відомства Ірина Верещук.