USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45
Втрати орків: 2 0 9 9 4 0 (+470)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45

У военний час примусова евакуація не може вважатися як порушення прав людини, – адвокат Войченко

Юриспруденція, яка працювала в мирному житті, не спрацьовує в сучасних реаліях
Сергій Войченко
Сергій Войченко
Джерело: відкриті джерела

Примусова евакуація громадян з гарячих точок, де рашисти продовжують вбивати українців, – не може вважатися як порушення прав людини. Конституція у нас прописує, що життя, здоров’я є найвищими соціальними цінностями у державі, пояснив в ефірі UWN адвокат, кандидат юридичних наук Сергій Войченко.

Він пояснив, що іноді виникають питання, коли юриспруденція, яка працювала в мирному житті, не спрацьовує в цих сучасних реаліях. Тому в першу чергу ми маємо говорити, що Конституція прописує: життя, здоров’я є найвищими соціальними цінностями у державі. І тому, якщо держава приймає певне рішення, щодо евакуації громадян з таких гарячих точок, де рашисти продовжують вбивати українців, – це не може вважатися як порушення прав людини.

"Друге питання: давайте не будемо забувати, що в зонах, де тривають активні бойові дії, на жаль, є люди, які чекають виходу "мокрої" курки" двоголової. Ці люди, які знаходяться поруч з місцерозташуванням українських військових, можуть бути і ворогами. І тому для убезпечення, в тому числі і українських військових, можуть проводитись такі заходи. Тобто це контрдиверсійні, контррозвідувальні заходи, і всі ці речі варто сприймати абсолютно нормально", – додав Войченко.

Що відомо про примусову евакуацію дітей?

7 березня Кабінет міністрів схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій. 

"Таке рішення було ініційоване та розроблене Координаційним штабом з питань проведення обов’язкової евакуації населення", – йдеться в повідомленні.

Підставою для проведення обов’язкової евакуації відтепер є рішення обласних військових адміністрацій, погоджене з органами військового командування та Координаційним штабом з питань проведення обов’язкової евакуації населення.

Обов’язкова евакуація у примусовий спосіб дітей здійснюватиметься за супроводом одного з батьків, особи, яка їх замінює, або іншого законного представника.

Водночас у міністерстві уточнили, що про фізичний примус не йдеться, але відмовитись від евакуації не можна.

"Не йдеться про відбирання дітей у батьків. Не йдеться про застосування фізичного примусу. Але юридична особливість примусової евакуації дітей полягає у тому, що принаймні один з батьків не має права відмовитись від евакуації й має супроводжувати дитину під час евакуації", – зазначила очільниця відомства Ірина Верещук.

Читайте також:
Бельгія звернеться до України щодо використання бельгійської зброї російськими добровольцями Бельгія звернеться до України щодо використання бельгійської зброї російськими добровольцями
Російські добровольці розповіли про подальшу долю полонених Російські добровольці розповіли про подальшу долю полонених
Хто б і що б не ініціював, однак може бути лише єдиний мирний план - український, - експерт Хто б і що б не ініціював, однак може бути лише єдиний мирний план - український, - експерт
У Росії хочуть ставити призовників на облік навіть без явки у військкомат, - постанова У Росії хочуть ставити призовників на облік навіть без явки у військкомат, - постанова