USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30
Втрати орків: 2 1 4 6 6 0 (+890)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30

У Великій Британії вперше в історії народилися діти, що були зачаті від трьох батьків

У такий спосіб вже народилося щонайменше п'ять малюків
дитина
Джерело: відкриті джерела

Лікарі Великої Британії провели новаторську процедуру ЕКЗ, в результаті якої на світ з'явилися перші діти, зачаті від трьох батьків. Про це пише The Guardian.

Лікарі розповіли, що у такий спосіб народилися щонайменше п'ять малюків. Однак точну цифру назвати відмовились.

Деталі новаторського методу

Цей метод називається мітохондріальне донорство (MDT). Під час нього використовуються тканини із яйцеклітин здорових жінок-донорів для створення ембріонів ЕКЗ без шкідливих мутацій.

При цьому понад 99,8% ДНК немовлят походить від матері та батька і лише близько 0,1 відсотка від третьої жінки-донора.

Для чого потрібні троє батьків?

Мітохондрії – це одні з найбільших органел (структурних одиниць) клітини, так звані "енергетичні станції", які продукують енергію. Близько 90% усієї енергії – це заслуга дихального ланцюга мітохондрій. Мітохондріальна ДНК успадковується виключно по материнській лінії, передається з покоління в покоління жінками, вона містить близько 5% від всієї ДНК людського геному. Відповідно, генетичні захворювання частково передаються саме через мітохондрії.

Мітохондріальні захворювання, яких на сьогодні налічується близько 200, можуть призвести до численних проблем з серцем, кишковиком, печінкою, численними офтальмологічними проблемами, призводити до діабету, епілепсії та багатьох інших важких хвороб. При цьому вони можуть проявитися як у дитинстві, так і у дорослому віці.

Тож вчені, у випадку виявлення мітохондріальних захворювань у яйцеклітинах матері, заміщають їх здоровою тканиною донорів.

Нагадаємо, депутат від "Слуги народу" Олександр Дануца зареєстрував законопроєкт, яким передбачається вирощування дітей у "штучній матці".

Згідно з документом, дозволяється розвиток ембріонів та виношування плодів людини із застосуванням методу ектогенезу (у штучному середовищі поза межами людського тіла) у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.

Читайте також:
Росія хоче вивезти українських дітей з ТОТ у Крим, щоб прикриватися ними під час наступу ЗСУ, – Лубінець Росія хоче вивезти українських дітей з ТОТ у Крим, щоб прикриватися ними під час наступу ЗСУ, – Лубінець
На Херсонщині двоє хлопчиків підірвалися на майданчику: Офіс генпрокурора почав розслідування На Херсонщині двоє хлопчиків підірвалися на майданчику: Офіс генпрокурора почав розслідування
Росія використовує дітей України для прикриття воєнних злочинів, – ГУР Росія використовує дітей України для прикриття воєнних злочинів, – ГУР
На Донеччині оголосили примусову евакуацію дітей ще в семи населених пунктах На Донеччині оголосили примусову евакуацію дітей ще в семи населених пунктах