
У тимчасово окупованому Криму вибухом пошкоджено бойовий вертоліт окупантів. Інцидент відбувся на аеродромі "Кача" поблизу Севастополя. Про це "РБК-Україна" повідомили джерела в українській розвідці.
За словами одного зі співрозмовників, на цьому аеродромі дислокується 318-й окремий змішаний авіаційний полк.
"Внаслідок вибуху близько першої ночі вражено та виведено з ладу військових вертоліт Мі-8 зі складу 318-го полку", – сказало джерело.
Крім того, за словами джерел, в найближчих населених пунктах загарбники посилили фільтраційні заходи у зв'язку з подією. Також росіяни порушили кримінальну справу.
Окупаційна влада Криму та російські інформаційні джерела поки не коментують чергову "бавовну".
Що відбувається в Криму?
Наразі тимчасово окупований Крим росіяни використовують як військову базу й полігон для проведення навчань і тренувань, а також як основу для ведення активної військової операції проти України.
Разом з тим окупанти тримають свої військові кораблі в цьому регіоні, з яких запускають ракети та авіабомби по території України.
Судячи із супутникових знімків та даних української розвідки, російські війська активно готуються до оборони Криму, оскільки вирили кілометри траншей й окопів та замінували територію півострова.
До того ж останнім часом у Криму почастішали вибухи, які стаються на залізниці чи місцях, де розташовані військові об'єкти окупантів.
Чи є в України план деокупації півострова?
На базі представництва президента в АР Крим працювала робоча група з 36 експертів – це Меджліс кримськотатарського народу, правозахисні організації, основні стейкхолдери – тобто державні органи й народні депутати.
Фахівці презентували українським обранцям доповідну записку щодо першочергових кроків держави після деокупації півострова. Йдеться в тому числі про притягнення до відповідальності колаборантів, амністію, люстрацію.
Представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева зазначила, що цей документ незабаром представлять на всіх інформресурсах. Зараз його вже мають у розпорядженні Офіс президента і всі центральні органи виконавчої влади.
"Передбачаємо, що на перший час (після деокупації, – ред.) на території півострова створять військову адміністрацію. Після утвердження всіх безпекових складових відбудеться поступовий перехід на військово-цивільні адміністрації. І за деякий час після певних процесів, зокрема виборчого циклу, матимемо перехід до цивільного життя. Коли він буде – точно не знаємо", – резюмувала представниця.
Новини за темою: Деякі західні політики закликають Україну не звільняти Крим, побоюючись ядерної війни, – представниця президента