
Автори документа заявляють, що Почаївська Успенська лавра "є джерелом "русского мира"" та "стала форпостом антиукраїнських сил та осередком міжконфесійного протистояння й розбрату".
До комплексу Почаївської лаври входить 18 споруд. В оренду УПЦ МП її передали у 2003 році, а договір про оренду уклали на 49 років – до 2052 року.
Депутати апелюють до закону України "Про свободу совісті та релігійні організації", який зазначає, що культова будівля і майно у держвласності можуть передаватися у почергове користування двом або більше релігійним громадам за їх взаємною згодою. А за відсутності такої згоди державний орган визначає порядок користування майном шляхом укладення з кожною громадою окремого договору.
При цьому депутати вказують, що митрополит УПЦ МП Онуфрій особисто заборонив своїм священникам здійснювати почергові богослужіння.
Окрім того, депутати вказують на значний суспільний запит такого рішення, оскільки на сайті ОП збирають підписи з вимогою розірвати договір щодо Почаївської лаври та заборонити діяльність УПЦ МП. А Тернопільска обласна рада зверталась до прем'єр-міністра, голів Верховної Ради, Служби безпеки та Генерального прокурора щодо повернення комплексу споруд Почаївської Успенської лаври до державної власності та розслідування щодо священнослужителів УПЦ МП.
Петиція про розірвання договору оренди Почаївської лаври з УПЦ МП
У січні тернополянка Анна Войтович зареєструвала електронну петицію до Кабінету міністрів України про розірвання договору оренди Почаївської лаври з УПЦ МП.
"В Україні вже майже рік йде війна, УПЦ Московського патріархату проводить відверту антиукраїнську пропагандивну діяльність і всіляко підтримує ворога", – йдеться у тексті, опублікованому на сервісі електронних петицій.
До кінця збору підписів залишилось менше ніж 14 днів, проте петиція зібрала тільки 2608 голосів із 25 000 необхідних.