USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 7 2 2 0 (+990)
USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65

Світові фінансові акції втратили 465 млрд доларів вартості через крах банку SVB

Найбільше через крах SVB постраждали регіональні банки США
SVB
Джерело: відкриті джерела

Акції фінансового сектору у всьому світі за два дні втратили 465 млрд доларів ринкової вартості, оскільки інвестори скоротили вкладення в фінустанови в країнах від США до Японії після краху банку SVB, повідомляє Bloomberg.

Існують побоювання, що фінансові фірми можуть відчути вплив занепокоєння, викликаного банкрутством SVB, на своїх інвестиціях в облігації та інші інструменти. 

Сукупна ринкова вартість компаній, що входять до MSCI World Financials Index та MSCI EM Financials Index, з п'ятниці впала приблизно на 465 млрд доларів. Регіональні банки США були серед тих, хто найбільше постраждав у понеділок, оскільки регіональний банківський індекс KBW впав на 7,7%, що стало найсильнішим падінням з червня 2020 року.

Втрати зросли у вівторок, коли індекс MSCI Asia Pacific Financials Index знизився на 2,7% до найнижчого рівня з 29 листопада. 

Mitsubishi UFJ Financial Group Inc. впав на 8,3% в Японії, південнокорейський Hana Financial Group Inc. впав на 4,7%, а австралійський ANZ Group Holdings Ltd. втратив 2,8%.

Новини за темою: США, Велика Британія та Австралія побудують флот атомних підводних човнів: Що таке оборонна угода AUKUS

Дохідність казначейських облігацій знизилась в понеділок на тлі очікувань, що Федеральний резерв США утримається від підвищення ставок через потрясіння в банківській системі. 

Акції європейських банків і страховиків також впали в понеділок. Акції Credit Suisse Group AG знизились на 15% до нового рекордно низького рівня, а вартість страхування його облігацій від дефолту піднялася до історичного максимуму на тлі занепокоєння щодо ширшого зараження банківської галузі після краху SVB.

Це початок краху банківської системи США?

За словами члена правління Signature Bank Барні Френка, фінустанова постраждала від відтоку коштів клієнтів на мільярди доларів. Адже банк зробив ставку саме на криптовалюту. Правління Signature намагалось останніми днями знайти покупця чи рішення, щоб зміцнити свої фінанси, однак до понеділка, 13 березня, їм не вдалось цього зробити.

Зазначимо, що закриття Signature Bank стало другим на банківському ринку Америки за останні три дні. У п'ятницю, 10 березня, стало відомо про крах Silicon Valley Bank. Після цього клієнти, які займалися криптовалютами, почали терміново виводити свої кошти і переводити їх у такі великі фінустанови, як JPMorgan Chase & Co.

Ще раніше про закриття оголосив ще один банк, який спеціалізувався на криптовалютах, Silvergate Capital Corp. Як зазначає WSJ, крах третього криптобанку за останні півтора тижня загрожує подальшим відстороненням крипторинку від банківської системи США.

Цікаво, що засновник компаній Tesla та SpaceX Ілон Маск припустив можливість купівлі банку Silicon Valley Bank.

Читайте також:
Сину Байдена висунули звинувачення щодо несплати податків, – ЗМІ Сину Байдена висунули звинувачення щодо несплати податків, – ЗМІ
Україна та США підписали Меморандум про спільне виробництво та обмін технічними даними Україна та США підписали Меморандум про спільне виробництво та обмін технічними даними
США та Британія ввели нові санкції проти Росії за кібершпигутство – це люди, пов'язані із ФСБ США та Британія ввели нові санкції проти Росії за кібершпигутство – це люди, пов'язані із ФСБ
США планують суттєво збільшити виробництво 155-мм боєприпасів – в чому причина США планують суттєво збільшити виробництво 155-мм боєприпасів – в чому причина