USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70
Втрати орків: 2 0 6 2 0 0 (+480)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70

Мрія одна – щоб Україна вистояла. Снайпери Брайан і Берта в інтервʼю UWN

Снайпери Брайан і Берта разом боронять Україну від російських загарбників і тримають один одного у душі. Про любов, підтримку, боротьбу і жахи війни вони розповіли в інтервʼю Христі Равлюк та UWN
Брайан ы Берта

Снайпери Брайан і Берта

Джерело: UWN

Як громадянин США вирішив їхати воювати в Україну?

Брайан: Десь через два дні я зрозумів, дивлячись на монітор з благополучної країни, де все є і в мене все гарно. Коли я дивився, як жінки ховаються від пострілів, на вбитих дітей і після обстрілів, я зрозумів, що я не зможу жити, якщо я не поїду і не буду допомагати. Я військовий. Я воював в Афганістані, я десантник з радянських часів і моя совість... я не міг дивитися на це і нічого не робити. Я прийняв таке рішення і коли мені всі казали, що я дурний – це квиток в один кінець, я так і сказав і зараз кажу: якщо я виріс з тим народом, якщо я піду звідси, то тільки з цим народом разом. 

Як на це зважилася українка

Берта: До мене додому прийшов ворог – це моя країна і мій дім. Я народилася в Абхазії, але мені було три роки, коли мене сюди привезли: дитсадок, школа, навчання, мої діти тут народилися. Це мій дім. Мені здається, що кожен громадянин повинен захищати свою домівку. Якби прийшов якийсь сусід напідпитку до вас додому і вчинив би безлад, що треба казати? На, ґвалтуй мою жінку, роби що хочеш з моїми дітьми, може тобі ще плазму дати?  

Знайомство

Берта: Це вже п’ятий рік. Познайомились телефоном, нас познайомив наш товариш. Він приїхав у Київ, і все якось спалахнуло. У нас були однакові погляди на життя, в нас багато спільного, ми підходимо один одному. 

Брайан відмовляв Берту від участі у бойових діях, але вона відмовилася. Сказала: "Де ти, там і я". 

Ніякої гендерної дискримінації

Брайан: Ми працювали в Удах. Це село було окуповане, а потім ми його відбили. Там були дуже військові умови, а вона одна з цією снайперською гвинтівкою, і всі дивувались... Ми приїжджаємо за мінами, за гранатометами, на блокпостах їй сердечка малюють.  

Берта: Всі (військові чоловіки) ставляться з повагою. Я їх всіх дуже люблю.

Як Берта стала снайпером? 

Берта: З вогнепальної зброї я не стріляла в мирне життя, а в тирі була. Коли ми приїхали в підрозділ, в Харків, почали їздити на полігон. Почалися навчання і всі стріляли. Браян як інструктор побачив, що в мене щось виходить. 

Брайан: Я побачив, що вона влучає і дуже гарно, я думав, що це співпадіння. Коли побачив, що ні, кажу бери М-14. Вона починає стріляти. Оптики не було і стріляла з відкритого прицілу. Потім приїхав мій друг, він військовий, американець. Був ще один мій друг, снайпер – і ми четверо працювали. Почали вже від прицілів і без оптики на 550 м Берта влучила в мішень дуже гарно. Так вона стала снайпером, я почав її тренувати, потім пройшла американську школу, отримала сертифікати.

Позивний Берті тримав Брайан... Вона (Берта) маленького росту, дуже мініатюрна, в неї таке велике серце, велика душа. Берта – це така гармата, дуже велика і напориста. Берта не виходила з цього полігону, вона відстрілювала всі патрони – поки результату не буде, вона не піде. 

Снайпер Берта
Джерело: UWN

З якими відчуттями Берта йде на завдання?  

Берта: В мене велика ненависть до ворога. Яке може бути відчуття, коли я розмовляла з однією мамою, яка мені розповідала, в неї дочка шість-сім рочків, і на початку війни дівчинка з мамою сиділи в бомбосховищі. Дитя мамі каже: "Мама, я же понимаю, что мы все умрем, скажи, пожалуйста, а это больно?" Ця дитина вже так все продумала у своїй голові. Які відчуття можуть бути до ворога? Завдання – ми повинні ворога знищувати і все, це зараз наше головне завдання.  

Яким був контрнаступ на Харківщині? 

Брайан: Було дуже несподівано, бо контрнаступ був спланований дуже гарно. І коли наші хлопці пішли на Ізюм і почали звільняти цей напрямок – перша була Балаклія. Я не бачив такого спротиву, як зараз у Бахмуті, і коли ми пішли, вони (росіяни) більше тікали, ми їх дуже добре били. Було таке відчуття, що вони були налякані чимось... Я  не розумів, чому вони тікали. Я не можу сказати, що перемогли їх в бою – вони більше тікали, і коли ми вже зайшли в Балаклію, вони залишили багато якихось бурятів, і вони по лісах шастали. Ми їхали їх зачищали, когось брали в полон. Знаєте, психологія людини, яка потрапила в полон, – вона нічого не знала, нічого не чула. Я ніколи не бачив, щоб били полоненого... Немає в нашому народі звірства навіть до них. Вони наших полонених хапають і ріжуть їх пилами. В них звіряча ненависть. Я не можу зрозуміти, звідки це. Я в шоці, що їм треба приймати чи що колоти, вони гірше звірів. 

Берта: Мені було цікаво зрозуміти, що їх (росіян) підштовхує на те, щоб піти в чужу країну і вбивати. Я йому (одному з полонених) поставила таке питання. У відповідь я почула те, що хотіла почути, – їм платять 4200 рублів за добу. Для мене це був шок, майже 50 доларів на добу. Він сказав, що він зараз в Росгвардії, що їх сюди відправили. Ти що, якась скотина чи собака, чи ти не розумієш, що ти робиш? 

Про наших військових 

Брайан: Я настільки пишаюсь нашими хлопцями, що не можу передати. Коли ви почнете свою рідну землю Україну любити так, як любиш жінку, тоді ми переможемо. Я дуже пишаюся хлопцями!

Про жахи війни 

Брайан: Я бачив воєнні злочини, я бачив обличчя жінок, яких били дошками. Я бачив жінок, на очах яких ґвалтували їх чоловіків зв’язаних, – це було на Херсонщині. Я бачив цих людей, вони давали нам покази, я бачив їх очі. Я бачив людей, які копали асфальт. Росіяни примусили двох жінок рити собі яму в асфальті власними руками. Вони їх били, били дошками. Права людей для росіян не існують, нас хочуть знищити. 

Снайпер Брайан

Джерело: UWN

Про перемогу

Брайан: Перемога буде тільки тоді, коли ми їх виженемо усіх і повернемо наші всі території і коли суспільство міжнародне, колективна безпека буде з нами разом. Ми їх (росіян) ніколи не переможемо, бо у нас методи різні. Ми можемо тільки викинути їх звідси. Ми ж не підемо на Москву, як вони пішли на Київ... Коли тут буде стояти якась колективна безпека – це може бути НАТО, тоді я заспокоюся. Ми їх (росіян) за паркан викинули, але вони ж там залишилися, а вони реваншисти. Вони будуть завжди нас ненавидіти і кожен знає, що це буде так.

Берта: У мене мрія одна, щоб ми відстояли. Я хочу, щоб Україна була цілісною, і ми повинні вистояти. Це наша країна і я хочу, щоб всі це розуміли і на сході, і на заході, і в Європі, і в Америці.

Читайте також:
Київ пережив наймасовішу атаку дронами з моменту вторгнення окупантів Київ пережив наймасовішу атаку дронами з моменту вторгнення окупантів
В Ірані цинічно відповіли на заяву Зеленського щодо постачання Росії безпілотників В Ірані цинічно відповіли на заяву Зеленського щодо постачання Росії безпілотників
Данія відкрила для України спеціальний фонд на суму 133 мільйони доларів Данія відкрила для України спеціальний фонд на суму 133 мільйони доларів
Міжнародні правники ухвалили резолюцію із закликом про створення спецтрибуналу проти Росії Міжнародні правники ухвалили резолюцію із закликом про створення спецтрибуналу проти Росії