USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30
Втрати орків: 2 1 4 6 6 0 (+890)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30

Сенат Швейцарії схвалив поправку до закону, що дозволяє реекспорт зброї в Україну

Відповідну поправку, яка дозволяє реекспорт озброєнь, ухвалив сьогодні Сенат
Швейцарія
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Сенат Швейцарії (верхня палата парламенту) погодив поправку до закону про військові матеріали. Це може розблокувати реекспорт зброї у треті країни, зокрема в Україну.

"Рада кантонів хоче дозволити іншим країнам передавати військову техніку, куплену у Швейцарії, за певних умов. Рада ухвалила відповідну парламентську ініціативу від Комісії з безпекової політики. Законодавчий проєкт, що ґрунтується на іншій ініціативі, вже перебуває на стадії розробки", – йдеться у заяві.

Втім, додамо, що рішення про реекспорт зброї не ухвалено остаточно. Тепер нижня палата парламенту Швейцарії повинна проголосувати за цю ініціативу.

Швейцарія відхиляла запити на реекспорт зброї в Україну

10 лютого стало відомо, що Швейцарія відхилила прохання Іспанії дозволити їй реекспорт зенітних гармат швейцарського виробництва в Україну. Про це повідомив у п'ятницю уряд Берна, передає Reuters.

Зазначається, що Мадрид звернувся до Швейцарії у січні з проханням дозволити відправити в Україну дві 35-міліметрові зенітні гармати, виготовлені у Швейцарії.

Запит був поданий попри те, що Іспанія раніше неофіційно була поінформована про те, що це неможливо.

До цього Швейцарія наклала вето на запити Данії та Німеччини, які хотіли відправити бронетехніку та боєприпаси швейцарського виробництва на допомогу Україні у її війні проти Росії.

Читайте також:
Канада оголосила про новий пакет військової допомоги Україні Канада оголосила про новий пакет військової допомоги Україні
На саміті НАТО у Вільнюсі Україна отримає алгоритм вступу до альянсу, – Міноборони На саміті НАТО у Вільнюсі Україна отримає алгоритм вступу до альянсу, – Міноборони
За останні 48 годин ЗСУ провели значні операції на сході та півдні України, – британська розвідка За останні 48 годин ЗСУ провели значні операції на сході та півдні України, – британська розвідка
Священники зі званням офіцера: Як проходить підготовка капеланів для служіння на передовій Священники зі званням офіцера: Як проходить підготовка капеланів для служіння на передовій