USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70
Втрати орків: 2 0 6 2 0 0 (+480)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70

Що буде з цінами на овочі влітку: Прогноз Інституту аграрної економіки

Зростання цін відбувається через збільшення попиту та зменшення пропозиції
продукти харчування ринок  овочі
Джерело: Уніан

Починаючи з червня в Україні очікується зниження цін на овочі, окрім того, може здешевшати зерно та продукти тваринництва. Про це розповів директор Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Юрій Лупенко, передає "Суспільне".

"В умовах війни дуже важко прогнозувати динаміку не тільки цін, а багатьох процесів. Але в нас вже є понад рік певного досвіду і досвід минулих років. Він показує, що з надходженням продукції нового врожаю, як правило, в червні – липні, навіть в більш ранні місяці відбувається зниження цін в першу чергу на овочі, потім – продукти зернового плану, тваринництва – яйця, з настанням тепла зменшуються витрати, збільшується несучість", – розповів він.

За його словами, при цьому найбільш чутливими є ціни на овочі. На формування їхньої вартості впливає те, що значна частина агропродукції вирощується поблизу зони бойових дій.

"Динаміка цін за минулий рік перекреслила всі наші уявлення про динаміку. Більша частина овочів вирощується на півдні, де ведуться інтенсивні бої. Порушені логістичні канали, виробництво. В основному на ринку овочі тепличні імпортні, які значно дорожчі, ніж овочі нового врожаю. Зараз зростання 17% по овочевій групі. Огірки, помідори збільшення ціни у два-три рази. Навряд чи буде суттєве зменшення цін на них. Ранні овочі в основному тепличні, а ті, що надходять з півдня, не складають їм конкуренцію, їх мало. І впливу на ціни з боку овочів відкритого ґрунту поки що немає", – наголосив Лупенко.

Директор інституту очікує, що овочі будуть дешевшати, але пізніше.

"Тому що помідори, приміром, в зоні Києва висаджують у відкритий ґрунт тільки у травні. Коли вони будуть, то будуть зміни в бік зменшення", – пояснив він.

Загалом зростання цін відбувається через збільшення попиту та зменшення пропозиції. Якщо брати динаміку минулих років, то сповільнення цін на 5–10%. Ближче до осені може бути більше зниження, тому що овочі дуже чутливі до насичення ринку.

Читайте також:
Електроенергія може подорожчати вдвічі: НКРЕКП запропонувала затвердити нові тарифи для населення Електроенергія може подорожчати вдвічі: НКРЕКП запропонувала затвердити нові тарифи для населення
В Україні знизились ціни на яйця, але мясо подорожчало: Дані Держстату за квітень В Україні знизились ціни на яйця, але мясо подорожчало: Дані Держстату за квітень
У Туреччині не дійшли згоди щодо Чорноморської зернової ініціативи У Туреччині не дійшли згоди щодо Чорноморської зернової ініціативи
Світові ціни на продовольство підвищилися вперше за рік, – ООН Світові ціни на продовольство підвищилися вперше за рік, – ООН