USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 0 0 4 0 (+1280)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

Росіяни будують масштабні комплекси для сортування й зберігання трупів своїх військових, – українська розвідка

Площа кожного об’єкта – понад чотири тисячі квадратних метрів
тіло російського військового
Процес ідентифікації загиблого російського військового на Харківщині. Січень 2023 року
Джерело: Суспільне

Росіяни будують комплекси для сортування й зберігання трупів вбитих солдат. Про це поінформували в пресслужбі Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР).

За інформацією розвідки, такі комплекси росіяни будують в Курську та Ростові-на-Дону.

"Площа кожного об’єкта – понад 4 тис. квадратних метрів. Закладена вартість будівництва комплексу для знищених окупантів у Ростові-на-Дону становить близько 600 мільйонів рублів (майже 48 тис. доларів, – ред.), у Курську – понад 800 мільйонів рублів. Вартість рефрижераторного обладнання оцінюють у понад мільярд рублів для кожного комплексу", – йдеться у повідомленні.

До комплексів будуть входити:

  • пункти для проведення слідчих дій та досліджень над тілами;
  • рефрижераторні з холодильними камерами на 1000 місць;
  • склади з трунами та іншим похоронними декораціями;
  • скорботна зала.

Разом з тим у ГУР зауважують, що терористична Росія уже не здатна "приховувати масштаб втрат" особового складу у війні проти України. А будівництво вказаних комплексів на території РФ підтверджує факт, що "путінський режим посилає свою окупаційну армію на смертельний конвеєр, але не справляється з потоком загиблих".

Водночас в українській розвідці нагадують: кожен російський солдат, який не вчиняв воєнних злочинів, має можливість здатися в полон. 

Як здатися в полон? Проєкт "Хочу жить"

У проєкт, який існує з 15 вересня 2022 року, звертаються військові ВС РФ та члени їхніх родин, а також громадяни, яким загрожує мобілізація. У Координаційному штабі говорять, що утримання військовополонених, які добровільно здалися в полон через проєкт "Хочу жить", відбувається згідно з положеннями Женевських конвенцій. За власним бажанням полонені можуть повернутися додому в результаті обміну, або просити притулок в Україні та деяких країнах ЄС.

До речі, серед тих, хто найчастіше здається в полон, – жителі Москви, Санкт-Петербурга, Краснодарського краю, Ростовської та Нижньогородської областей РФ. 

Новини за темою: Уже 20 тисяч російських військових висловили бажання здатися в полон, – проєкт "Хочу жить"
Читайте також:
Російському генералу Поплавському, який керував репресіями проти українців під час захоплення Лимана, повідомили про підозру Російському генералу Поплавському, який керував репресіями проти українців під час захоплення Лимана, повідомили про підозру
Росіянок почали вербувати до штурмових загонів ЗС РФ. Скільки обіцяють платити Росіянок почали вербувати до штурмових загонів ЗС РФ. Скільки обіцяють платити
ГУР МОУ атакувало дронами Смоленський авіаційний завод, – джерела ГУР МОУ атакувало дронами Смоленський авіаційний завод, – джерела
"На межі колапсу". Українська розвідка здобула великий обсяг документів "Росавіації"