
Росіяни будують комплекси для сортування й зберігання трупів вбитих солдат. Про це поінформували в пресслужбі Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР).
За інформацією розвідки, такі комплекси росіяни будують в Курську та Ростові-на-Дону.
"Площа кожного об’єкта – понад 4 тис. квадратних метрів. Закладена вартість будівництва комплексу для знищених окупантів у Ростові-на-Дону становить близько 600 мільйонів рублів (майже 48 тис. доларів, – ред.), у Курську – понад 800 мільйонів рублів. Вартість рефрижераторного обладнання оцінюють у понад мільярд рублів для кожного комплексу", – йдеться у повідомленні.
До комплексів будуть входити:
- пункти для проведення слідчих дій та досліджень над тілами;
- рефрижераторні з холодильними камерами на 1000 місць;
- склади з трунами та іншим похоронними декораціями;
- скорботна зала.
Разом з тим у ГУР зауважують, що терористична Росія уже не здатна "приховувати масштаб втрат" особового складу у війні проти України. А будівництво вказаних комплексів на території РФ підтверджує факт, що "путінський режим посилає свою окупаційну армію на смертельний конвеєр, але не справляється з потоком загиблих".
Водночас в українській розвідці нагадують: кожен російський солдат, який не вчиняв воєнних злочинів, має можливість здатися в полон.
Як здатися в полон? Проєкт "Хочу жить"
У проєкт, який існує з 15 вересня 2022 року, звертаються військові ВС РФ та члени їхніх родин, а також громадяни, яким загрожує мобілізація. У Координаційному штабі говорять, що утримання військовополонених, які добровільно здалися в полон через проєкт "Хочу жить", відбувається згідно з положеннями Женевських конвенцій. За власним бажанням полонені можуть повернутися додому в результаті обміну, або просити притулок в Україні та деяких країнах ЄС.
До речі, серед тих, хто найчастіше здається в полон, – жителі Москви, Санкт-Петербурга, Краснодарського краю, Ростовської та Нижньогородської областей РФ.