USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45
Втрати орків: 2 0 9 4 7 0 (+560)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45

Рік війни. Психологи радять, як уникнути повторної травматизації

24 лютого – це просто ще один день війни, яка триває в нинішньому форматі вже рік, а загалом дев’ять років
українці
Джерело: відкриті джерела

24 лютого для українців тепер ніколи не буде просто датою, і ворог добре про це знає. Тому виправдано українці очікують певних активних дій з боку окупантів у цей день, що будуть спрямовані на те, аби посіяти в суспільстві страх і паніку. Завдання українців – бути готовими до провокацій і максимально зібраними, щоб подбати про свою безпеку та близьких. Психологи радять, як не піддаватися емоціям та уникнути повторної травматизації.

Ретравматизація. Вона виникає в моменти, коли обставини, за яких людина отримала психологічну травму, повторюються. Спровокувати ретравматизацію здатні навіть спогади, до яких ми повертаємось усвідомлено або мимоволі.

Новини за темою: Психологи радять, як подолати страх самотності під час війни

Що потрібно робити

1. Уникайте тригерів

До річниці повномасштабного вторгнення в мережі буде багато відео та фото минулорічних подій – як все починалося. Якщо є відчуття, що для вас це занадто, обмежте використання соціальних мереж та споживання подібного контенту.

2. Ритуал "підготовки"

Так само як упорядкування речей на робочому столі допомагає зібратися з думками перед важливим завданням, певні ритуали перед цією датою здатні вселити спокій. Зберіть або ще раз перегляньте речі, що можуть знадобитися під час повітряної тривоги. Подумайте, як будете діяти в разі оголошення сигналу про небезпеку. Минулого року нас застали зненацька – цього разу ми знаємо, що робити.

3. Інформаційна гігієна

Вірогідно, що 24 лютого ворог спробує запустити широку дезінформаційну кампанію, яка може супроводжуватися великою кількістю різної суперечливої інформації. Будьте готові побачити заголовки на зразок: "Увага! Почалося", "Прорвали кордон" і так далі. Не варто розпорошувати увагу. Оберіть кілька джерел інформації, бажано офіційних і яким ви довіряєте, щоб слідкувати за ситуацією.

4. Дотримуйтеся розпорядку

24 лютого – дата початку повномасштабного вторгнення РФ. Але з іншого боку – це просто ще один день війни, яка триває в нинішньому форматі вже рік, а загалом дев’ять років. Ворог прагне, щоб ми боялися цієї дати та очікували, що в цей день неодмінно станеться щось жахливе. Натомість спробуйте скласти план дрібних справ на 24 лютого – з урахуванням необхідності в будь-який момент перейти в безпечне місце. Очікування чогось поганого саме по собі може спровокувати ретравматизацію.

Новини за темою: Прийняття як альтернатива: Психологи розповіли, як пережити відключення світла та не втратити контроль над собою

Важливо

Коли розумієте, що впоратись самостійно зі страхом не можете, зверніться до психолога. Він зможе надати кваліфіковану допомогу і допоможе подолати страх самотності. 

Читайте також:
У дронах Shahed знайшли запчастини з країн-партнерів України, – Данілов У дронах Shahed знайшли запчастини з країн-партнерів України, – Данілов
"Кадирівці" заздрять "вагнерівцям", тому можуть наступати на Бахмут, – Ступак
Трагедія біля укриття в Києві: Суд обрав запобіжний захід чотирьом підозрюваним Трагедія біля укриття в Києві: Суд обрав запобіжний захід чотирьом підозрюваним
Україна готова до контрнаступу, - Зеленський Україна готова до контрнаступу, - Зеленський