USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70
Втрати орків: 2 0 6 6 0 0 (+400)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70

Рада Європи викреслила Україну з чорного списку країн, які руйнують протидію корупції

Україна досягла певних покращень, виконавши 15 із 31 рекомендації
корупція
Джерело: відкриті джерела

Група держав Ради Європи проти корупції (GRECO) привітала прогрес у запобіганні корупції щодо членів парламенту, суддів та прокурорів в Україні. Про це йдеться в опублікованому у п'ятницю звіті, передає "Європейська правда".

У звіті наводиться оцінка прогресу, досягнутого у виконанні рекомендацій, наданих країні в 2017 році щодо запобігання корупції серед членів парламенту, суддів та прокурорів.

GRECO дійшла висновку, що Україна досягла певних покращень, виконавши задовільно або у задовільний спосіб 15 з 31 рекомендації. З решти рекомендацій дев'ять були виконані частково, а сім не були виконані.

"Воєнний час призвів до необхідності запровадження воєнного, надзвичайного стану та коригування пріоритетів. У такому контексті прикметно, що Україна, тим не менш, продовжила роботу з імплементації рекомендацій GRECO. Навіть якщо робота ще попереду, як зазначено в цьому звіті, своєчасне подання Україною інформації до GRECO, а також досягнутий прогрес заслуговують на високу оцінку", – йдеться у звіті.

Зазначається, що поточний рівень виконання рекомендацій більше не є "глобально незадовільним", як це було після попереднього звіту, опублікованого у квітні 2022 року.

Група звернулася до України з проханням надати звіт про заходи, вжиті для втілення невиконаних рекомендацій до 31 березня 2024 року.

Також повідомляється, що сесія GRECO схвалила викреслення України зі свого чорного списку держав, де відбуваються структурні зміни, що руйнують протидію корупції, або ті, де стан протидії корупції є "глобально незадовільним". 

Читайте також:
У РНБО роздумують над можливістю відмови від китайського телекомобладнання У РНБО роздумують над можливістю відмови від китайського телекомобладнання
У Раді пропонують офіційно використовувати в Україні історичну назву Грузії – Сакартвело У Раді пропонують офіційно використовувати в Україні історичну назву Грузії – Сакартвело
Електроенергія може подорожчати вдвічі: НКРЕКП запропонувала затвердити нові тарифи для населення Електроенергія може подорожчати вдвічі: НКРЕКП запропонувала затвердити нові тарифи для населення
Зеленський відповів на петицію про партнерства для одностатевих пар: Тепер питанням займеться Кабмін Зеленський відповів на петицію про партнерства для одностатевих пар: Тепер питанням займеться Кабмін