USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 0 0 4 0 (+1280)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

Прибутки РФ від продажу газу у Європу цьогоріч впадуть на 75%, - Reuters

Продажі "Газпрому" блакитного палива до Європи були основним джерелом валютних надходжень Росії
Газпром
Джерело: відкриті джерела

Експорт російського газу до Європи трубопроводом за перше півріччя 2023 року сягнув близько 12,1 млрд кубометрів, тоді як за минулий рік ця цифра сягала 62 млрд кубометрів. Про це пише Reuters, посилаючись на аналітиків та власні розрахунки.

Про що це свідчить

Найголовніше, це свідчить про те, що санкції, які були введені європейськими країнами проти Росії - діють. Тож низькі ціни на газ і подальше падіння експорту посилить дефіціт бюджету, прогнозує видання.

"Падіння доходів від експорту може посилити дефіцит російського бюджету, який вже становить 117% від річного плану через великі витрати на підтримку війни та західні санкції щодо експорту нафти і газу. Продажі газу "Газпрому" в Європу, які колись були основним джерелом валютних надходжень РФ, різко впали через кризу у відносинах між Москвою і Заходом", - пише Reuters.

Що говорять аналітики

Ціни на російський газ у Європі, за даними аналітика Рональда Сміта, в середньому становитимуть 445 дол за тисячу кубометрів. При цьому Міністерства економіки РФ прогнозувало, що вони сягатимуть 830 дол за тисячу кубометрів.

Чи врятує щось Росію?

Навряд чи. Видання пише, що навіть, якщо РФ зможе зберегти стабільний експорт газу до Туреччини, то він може досягти максимум 22 млрд кубометрів у 2023 році. І тоді сума загального продажу газу до Європи становитиме 28 млрд кубометрів.

Це, у будь-якому разі означатиме падіння доходів від експорту в європейські країни до 12,5 млрд дол цього року. У 2022 році ця сума становила близько 52 млрд дол.

Нагадаємо, ми писали, що Україна та Росія мають невеликі шанси на те, щоб домовитися про продовження п'ятирічного контракту на транзит газу. Документ був підписаний у 2019 році. Всього через Україну транспортується до Європи майже 5% російського газу.

Наприкінці березня російський "Газпром" скоротив транзит газу в Європу через Україну приблизно на 15% до 36,2 млн куб. м

Читайте також:
Плюс 400 тис. кубів газу на добу: В Україні ввели в експлуатацію нові свердловини Плюс 400 тис. кубів газу на добу: В Україні ввели в експлуатацію нові свердловини
Україна пропонує європейським операторам реверс Трансбалканського газопроводу Україна пропонує європейським операторам реверс Трансбалканського газопроводу
Порти ЄС допомагають продавати понад 20% російського ЗПГ Порти ЄС допомагають продавати понад 20% російського ЗПГ
Україна завершила синхронізацію енергосистеми з європейською, – ENTSO-E Україна завершила синхронізацію енергосистеми з європейською, – ENTSO-E