USD
НБУ
39.59
Готівка
39.85
EUR
НБУ
42.26
Готівка
42.90
Втрати орків: 4 6 2 9 8 0 (+1040)
USD
НБУ
39.59
Готівка
39.85
EUR
НБУ
42.26
Готівка
42.90

Провокація з атакою на Кремль готувалася два-три тижні. РФ планує удар по українських центрах прийняття рішень

Сценарій може використовуватися Росією як елемент військово-політичного тиску в першу чергу на політичне керівництво України з метою унеможливити контрнаступ ЗСУ
кремль снегирьов
Джерело: UWN

Удар безпілотників по Кремлю могли влаштувати самі росіяни, чи їхні спецслужби з огляду на низку причин. Хоча Москва використає цю ситуацію як для своєї пропаганди, так і, можливо, для дзеркальних ударів "у відповідь" по українських центрах прийняття рішень. 

Нещодавно прозвучала досить дивна заява прессекретаря Путіна Дмитра Пєскова, що очільник РФ нібито постійно перебуває в Кремлі. Путін є одним з найбільш охороняємих персон у світі. Відповідно, подібні заяви про те, що він, мовляв, ночує у Кремлі, мали б викликати запитання. Треба говорити про те, що про графік пересування Путіна, про режим його охорони, а тим більше про місця його перебування знає обмежене коло осіб. Це – абетка роботи спецслужб. 

Якщо ж раз по разу з'являються у ЗМІ повідомлення, що Путін використовував які місце постійного перебування бункери, які можуть витримати прямий ядерний удар, то думати, що на нього готувався замах за допомогою БПЛА, викликає мінімум легку іронію.

Також треба звернути увагу на те, що Путін мінімізував доступ до свого фізичного тіла (про що раніше багато разів повідомлялося у ЗМІ). До нього можуть наблизитися лише окремі особи (не більше п'яти-шести). Тому заяви Пєскова, що Путін ночує у Кремлі, викликають елемент недовіри до джерела інформації. Плюс, ви ж пам'ятаєте, що Путін користується начебто бронепотягом (побудовані навіть для цього спеціальні залізниці, підземні тунелі тощо). Тобто російський диктатор приділяє питанням власної безпеки дуже багато уваги. Причому це стосується не тільки його фобій, але і того, що він "охороняємий об'єкт".

Заяви росіян про нібито удар української сторони з використанням двох дронів, є голослівними ще й тому, що БПЛА застосовують з обмеженою кількістю вибухівки і тому бити безпілотниками по захищеному системами ППО і РЕБ об'єкту безперспективно. Тому версію теж не варто розглядати як правдоподібну.

Атака на Кремль в ніч проти 3 травня 2023 року
Джерело: відкриті джерела

Але звертаю увагу на причину виникнення такої версії: в українські ЗМІ закинули інформацію, що ГУР нібито намагалося ліквідувати російського диктатора за допомогою БПЛА, який був оснащений аж 17 кг вибухівки. Політолог, співзасновник аналітичного центру "Український інститут майбутнього" Юрій Романенко заявив, що пов'язує ситуацію з падінням дрона в Підмосков'ї зі спробою усунення диктатора РФ. Він нагадав про те, що Путін збирався в понеділок відвідати "Руднєво". 

"Минулого тижня наші розвідники отримали інформацію про поїздку Путіна в індустріальний парк в Руднєве. Наші, відповідно, запустили дрон-камікадзе, який пролетів усі ППО Росії і впав неподалік індустріального парку. Коли зранку стало відомо про дрон, в Кремлі почався переполох. Пєсков написав про новий графік Путіна – працювати у Кремлі. У ФСО почалися серйозні перевірки зливів. Враховуючи наскільки Путін схиблений на своїй безпеці, ця історія може мати величезні наслідки для веж Кремля", – цитує Bild співзасновника аналітичного центру "Український інститут майбутнього" Романенка.

Ця історія дійсно мала величезні наслідки. Спецслужби РФ не могли не скористатися подібною інформацією. Дійсно Пєсков публікує інформацію про новий графік роботи російського диктатора. Наголос робиться на тому, що Путін постійно перебуває в Кремлі. Таким чином  створюється підґрунтя майбутньої провокації – обґрунтування "українського сліду" у цьому безглуздому спектаклі. Зауважу, що інформація Романенка була опублікована ще 25 квітня.

Примітно, що Красну площу ще з кінця квітня закрили для підготовки до параду на честь 9 Травня. Утім, записи зроблено саме з боку Красної площі. На відео видно, як дрон пролітає прямо над бруківкою і ще в повітрі вибухає біля купола Сенатського палацу – офіційної резиденції Путіна.

Варто звернути увагу і на той факт, що Кремль – один із найбільш захищених у Росії об'єктів. Там висока концентрація систем радіоелектронної боротьби, які глушать GPS-сигнал. Теоретично, на певних ділянках польоту можна використовувати автопілот (інерційну навігацію), але така система знижує точність ураження. Натомість ми спостерігали прямо протилежну картину у моменті влучення у ціль. 

Не варто забувати і про те, що ще у січні на дахах будинків навколо центру міста були встановлені зенітні комплекси "Панцир-С1", розроблені для боротьби з безпілотниками.

Таким чином те, що відбулося у Кремлі, – йдеться про імітацію удару – Росія використає як своєрідний casus belli. Тобто привід для нанесення дзеркальної відповіді по українській території. Причому йдеться про можливість завдання ударів по так званих центрах прийняття рішень.

Невипадково, що елемент цієї ІПСО спецслужб РФ відбувається на тлі можливого українського контрнаступу. Пєсков вже заявив про те, що Москва розглядає найрізноманітніші варіанти відповіді на українську атаку на Кремль. "Може йтися тільки про продумані і такі, що відповідають інтересам країни, кроки", – заявив він.

При цьому додав, що за так званою "атакою України на Кремль" нібито стоять США. Своєю чергою голова Держдуми РФ Володін назвав атаку безпілотників на Кремль "терактом" щодо Путіна і "нападом на Росію", а депутат Держдуми від окупованого РФ Криму Шеремет закликав завдати ракетного удару по резиденції Володимира Зеленського в Києві. Далі більше: заступник секретаря Радбезу країни-окупанта Медведєв закликав до "фізичного усунення" президента України Володимира Зеленського та його оточення.

Іншими словами, просувається теза про те, що російська сторона залишає за собою право дзеркальної відповіді по центрах прийняття рішень. Ми рік чули ці лякалки, але реальних дій з боку РФ не було. Тобто можемо говорити, що подібний сценарій може використовуватися Росією як елемент військово-політичного тиску в першу чергу на політичне керівництво України з метою унеможливити контрнаступ ЗСУ.

Примітна реакція держсекретаря США Ентоні Блінкена. "Я сприймав би все, що виходить з Кремля, з дуже великою обережністю", – сказав він.

Нагадаю, два безпілотники намагалися атакувати Кремль у ніч проти 3 травня. Відповідальність за це російська влада поклала на Україну. У мережі опублікували відео удару БПЛА по даху Кремля, після чого відбулося загоряння. Примітно, що Путіна під час атаки не було – він працював у своїй резиденції у Ново-Огарьово.

Прессекретар президента України Сергій Нікіфоров спростував заяви про причетність Києва до атаки дронів на Кремль. Він нагадав, що наша країна не нападає на інші держави, лише захищає свої території. За словами Нікіфорова, те, що відбулося у Москві, вочевидь – нагнітання ситуації перед 9 Травня. Очікуваний прийом від наших супротивників. 

Читайте також:
Навчально-тренувальний центр ЗАЕС атакував БпЛА, – МАГАТЕ Навчально-тренувальний центр ЗАЕС атакував БпЛА, – МАГАТЕ
Росія не може належним чином захиститися від атак українських дронів і створює мобільні вогневі групи, – ISW Росія не може належним чином захиститися від атак українських дронів і створює мобільні вогневі групи, – ISW
У Румунії біля кордону з Україною виявили схожі на дрон уламки У Румунії біля кордону з Україною виявили схожі на дрон уламки
БпЛА й ППО: Велика Британія надає новий пакет допомоги Україні БпЛА й ППО: Велика Британія надає новий пакет допомоги Україні