USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 5 1 1 0 (+1270)
USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65

Правоохоронці викрили багатомільйонну схему легалізації викраденої на окупованих територіях готівки

Викрадені гроші з України вивозили через територію Росії та Білорусі до країн ЄС
БЕБ гроші
Джерело: Бюро економічної безпеки України

Детективи Бюро економічної безпеки спільно зі співробітниками Державної прикордонної служби України та Служби безпеки України викрили міжнародну схему незаконного вивозу національної валюти з тимчасово окупованих територій за кордон для подальшого ввезення і легалізації на території України. Про це повідомляє пресслужба БЕБ.

Слідство встановило, що особи вивозили з України викрадені гроші через територію Росії та Білорусі до країн ЄС.

Згодом готівка завозилася в Україну у прихованих від візуального огляду порожніх відсіках автомобілів, дорожніх валізах, з використанням фіктивних декларацій походження грошей тощо та легалізовувалася. Загальний обсяг нелегально перевезених коштів сягає сотень мільйонів гривень.

Правоохоронці встановили, що завезені кошти вводилися в обіг та використовуватися для створення реальних загроз національним інтересам України.

"Детективи БЕБ та оперативники СБУ викрили двох учасників схеми під час чергового ввезення 16 млн готівки. За результатами обшуків в помешканні та автівках виявлено замасковані мішки з камінням зовні схожим на бурштин, печатки з відтисками іноземних суб’єктів господарювання та готівку у валізах. На вилучені незадекларовані кошти підозрюваних накладено арешт. В подальшому вони будуть скеровані на потреби армії", – йдеться в повідомленні.

Вчора детективи Бюро економічної безпеки України передали до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) майже 170 тис. тонн залізної руди орієнтовною вартістю 1,8 млрд гривень.

Читайте також:
Країни G7 вводять повну заборону на прямі постачання російських алмазів Країни G7 вводять повну заборону на прямі постачання російських алмазів
Листопад 2023 року став шостим місяцем поспіль, у якому встановлено тепловий рекорд Листопад 2023 року став шостим місяцем поспіль, у якому встановлено тепловий рекорд
Грип, ГРВІ та COVID-19 - скільки українців перехворіли у поточному епідсезоні Грип, ГРВІ та COVID-19 - скільки українців перехворіли у поточному епідсезоні
"Остання двіжуха": Історія двох братів, яких назавжди розлучила війна