USD
НБУ
36.57
Готівка
37.23
EUR
НБУ
39.35
Готівка
40.30
Втрати орків: 2 1 0 3 5 0 (+410)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.23
EUR
НБУ
39.35
Готівка
40.30

Подорожі Україною під час війни: Які обмеження та заборони діють на туристичних маршрутах

Другий рік поспіль пляжний відпочинок на березі Чорного та Азовського морів для туристів заборонений
турист
Джерело: відкриті джерела

Державне агентство розвитку туризму (ДАРТ) оновило правила безпеки подорожування під час воєнного стану для 15 регіонів України, дозволи і обмеження надані військово-цивільними та обласними адміністраціями. Про це повідомляється на сайті агентства

Збираючись у поїздку, варто дізнатись про наявність укриттів по маршруту запланованої подорожі, уточнити графік роботи туристичних локацій та дотримуватись комендантської години. Як правило, вона триває з 00.00 поточної доби до 05.00 наступної доби.

Що заборонено?

За даними ДАРТ, по всій Україні заборонені сплави, походи, прогулянки та екскурсії по маршрутах біля критичної інфраструктури, військових та стратегічних об’єктів.

Також заборонені туристичні точки, наближені до кордонів з Білоруссю та Росією.  

Обмеження діють щодо відвідування деяких гірських маршрутів, водойм, лісів у різних областях.

Через активні бойові дії небезпечним є відпочинок на сході та півдні України, особливо у прифронтових зонах. Загалом варто утриматись від подорожей на територіях, які були під окупацією.

Новини за темою: Як відбудеться відновлення польотів в Україні? Коментар фахівця з авіаційного права

Що дозволено та які обмеження діють у регіонах у період воєнного стану?

В агентстві розповіли, що пляжний відпочинок на березі Чорного та Азовського морів залишається небезпечним. Узбережжя останнього повністю окуповане росіянами, а Чорноморське – недоступне через мінну небезпеку та загрозу ракетних обстрілів.

У Києві та Київській області заборонено відвідувати ліси та зелені зони поза межами житлових масивів. Також заборонений сплав водоймами. Чорнобильська зона теж все ще лишається закритою для відвідувачів. Наразі на Київщині працюють всі локації, які змогли відновитись – заклади розміщення, музеї, садиби.

На Черкащині можна відпочивати біля водойм, але тільки тих, які визначила ОДА. Офіційно в місті Черкаси діє п'ять пляжів: три комунальні й два приватні. А от відвідування лісів категорично заборонено.

На Полтавщині заборонено відвідувати ліси. Дозволено купатись, але без жодних плавзасобів, якщо це не відбувається в рамках спортивних змагань. 

У Вінницькій області туристичні об’єкти працюють у звичному режимі та відповідно до своїх графіків. Але деякі музеї в період війни не працюють. Дозволена туристична діяльності на водоймах, окрім місць, де є об’єкти критичної інфраструктури, а також у прикордонній зоні. На території регіону заборонено відвідування лісів.

На території Житомирської області дозволено відвідувати лісові зони, крім територій, які знаходяться за 20 кілометрів від лінії державного кордону України з Республікою Білорусь та місцевостей, що були тимчасово окуповані. Також заборонено відвідування заповідників області. Закриті водойми, що знаходяться поруч об’єктів критичної інфраструктури. 

Новини за темою: Китай відкриває кордони для туристів та відновлює видачу віз після пандемії

У Дніпропетровській області заборонена навігація на водних об’єктах малих, моторних, вітрильних, прогулянкових, спортивних суден та водних мотоциклів і засобів для розваг на воді. Крім того, заборонено відвідувати ліси. Музеї та театри регіону працюють згідно з вимогами, передбаченими Законом України "Про правовий режим воєнного стану". В області забезпечено створення віртуальних електронних екскурсій як з подієвого туризму, так і геотуризму.

На Кіровоградщині заборонено відвідувати ліси та користуватися плавзасобами на водоймах. Під забороною – моторні, спортивні, вітрильні судна, а також водні мотоцикли та інші засоби розваг на воді.

На Волині не встановлено обмежень щодо відвідування виставок, кіно, музеїв та інших туристичних місць, однак діють певні заборони щодо сплавів на водоймах під мостами та відвідування лісів біля білоруського кордону. Водночас дозволено купатися в річках та озерах, розташованих у місцях масового відпочинку, зокрема на озері Світязь.  

На Львівщині можна ходити в ліс, але заборонено в’їжджати в нього на транспорті. Винятками є лише випадки, коли лісовим масивом пролягає транзитний шлях або веломаршрут. Заборонені екскурсії, походи, сплави маршрутами біля критичної інфраструктури, військових і стратегічних об'єктів. Туристичні об'єкти відкриті, купатися та засмагати дозволено тільки на тих пляжах, що перевірені та рекомендовані ДСНС.

На Закарпатті можна ходити в ліси, але деякі маршрути для відвідування закриті. Зокрема, йдеться про частину Ужанського національного парку та Карпатського біосферного заповідника, які межують з кордонами інших держав. Зокрема, закриті для відвідувачів гора Піп Іван та водоспад "Ялинський", які знаходяться на території Трибушанського природоохоронного науково-дослідного відділення. Також заборонена така туристична атракція, як польоти на одномоторних літаках.  

В Івано-Франківській області дозволено відвідувати гори й ліси. На території курорту Буковель заборонено кататися у лісах на джипах, квадроциклах, баггі та мотоциклах. Крім того, затверджені додаткові тимчасові режимні обмеження у Верховинському районі в селах у прикордонній смузі в межах Зеленської і Білоберізької сільських рад. Зокрема заборона стосується відпочинку на території тих громад, що межують з кордоном.

На Тернопільщині також дозволено відвідувати ліси. Тут усі туристичні об’єкти працюють у звичному режимі та відповідно до затверджених графіків. Туристично-інформаційні центри міст Тернополя, Теребовлі, Чорткова і Заліщик популяризують локальні туристичні продукти та створюють локальні туристичні маршрути, які містять екскурсійні програми, з організацією майстер-класів та елементами гастротуризму.

У Рівненській області військова адміністрація нещодавно дозволила ходити в ліси і збирати ягоди, однак не на всій території. Заборонено відвідувати північні частини шести територіальних громад: Локницькій, Зарічненській, Висоцькій,  Миляцькій, Старосільській, Березівській.

У Хмельницькі області усі туристичні об’єкти працюють у звичному режимі та відповідно до затверджених графіків. Відвідування лісів не заборонено, проте є певні обмеження: заборонено розведення багать, а також в’їзд до лісів усіх видів транспортних засобів, крім велотранспорту.

В Чернівецькій області всі туристичні обʼєкти працюють у звичному режимі, відповідно до затверджених графіків, їх відвідування здійснюється згідно з вимогами Закону України "Про правовий режим воєнного стану". Рішення про заборону на відвідування лісів немає. Туристичні локації, які знаходяться за п'ять кілометрів від прикордонної смуги, відвідувати можливо тільки з дозволу прикордонників.

Читайте також:
У Новий Таволжанці ліквідований російський полковник Стесєв. Губернатор підтвердив втрату Росією контролю над селищем У Новий Таволжанці ліквідований російський полковник Стесєв. Губернатор підтвердив втрату Росією контролю над селищем
ЗСУ під Бахмутом просунулися на відстань понад півтора кілометра, – Маляр ЗСУ під Бахмутом просунулися на відстань понад півтора кілометра, – Маляр
Росія Росія "викуповує" частини зброї, які експортувала до М'янми та Індії, – ЗМІ
Трагедія біля укриття в Києві: У прокуратурі пояснили, чому просили відправити охоронця під варту Трагедія біля укриття в Києві: У прокуратурі пояснили, чому просили відправити охоронця під варту