USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30
Втрати орків: 2 1 4 6 6 0 (+890)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30

Подати заявку може кожен: В Україні стартує відкритий конкурс на посади послів у 21 країну світу

За словами голови МЗС Дмитра Кулеби, його міністерство йде "на безпрецедентний крок"
кулеба МЗС
Джерело: відкриті джерела

У Міністерстві закордонних справ України створюють відкритий механізм, завдяки якому "і дипломати зсередини системи, і люди" зможуть запропонувати свою кандидатуру на посаду посла. Як зазначив у себе на Facebook голова зовнішньополітичного відомства Дмитро Кулеба, наразі відкрита 21 вакансія на посади послів у країнах Європи, Латинської Америки, Африки, Близького Сходу, Південного Кавказу та Південно-Східної Азії. 

Відповідна сторінка, на якій можна подати заявку на дипломатичну роботу, вже створена на сайті МЗС у розділі "Вакансії".

"Я знаю, що ми отримаємо тисячі заявок. Знаю, що переважна більшість не відповідатиме вимогам ані посади, ані часу. Наша задача буде в тому, щоб у морі води знайти дорогоцінну краплю, яка підживить дипломатичну службу. Тому кожен кандидат, в якому ми побачимо потенціал, буде проходити ретельну безпекову, репутаційну, комунікаційну та інші перевірки", – заявив міністр. 

Кулеба уточнив, що особливий фокус зараз на країнах Африки, подача в ці країни автоматично підвищує шанси. Крім того, за умови рівних професійних показників у МЗС надаватимуть перевагу жінкам, "просто тому, що дипломатія була багато десятиріч несправедлива щодо кар’єрного зростання жінок".

У списку немає Китаю, Індії та Бразилії

"Це тому, що я вже вніс на розгляд президента України кандидатури послів у цих країнах. Ви дізнаєтеся їхні імена після оприлюднення відповідних указів. Скажу лише, що в такі особливі країни ми плануємо відправити фахівців з досвідом державної роботи рівня міністрів і заступників міністрів", – заявив голова зовнішньополітичного відомства. 

Раніше 

У МЗС України відреагували на недружні заяви грузинської влади в бік Києва. І наголосили, що влада цієї країни "не там шукає ворога". 

Читайте також:
Канада оголосила про новий пакет військової допомоги Україні Канада оголосила про новий пакет військової допомоги Україні
На саміті НАТО у Вільнюсі Україна отримає алгоритм вступу до альянсу, – Міноборони На саміті НАТО у Вільнюсі Україна отримає алгоритм вступу до альянсу, – Міноборони
Рекордна кількість українських вишів увійшли до рейтингу найстійкіших університетів світу: Хто у списку Рекордна кількість українських вишів увійшли до рейтингу найстійкіших університетів світу: Хто у списку
Сергій Ребров офіційно очолив національну збірну України з футболу Сергій Ребров офіційно очолив національну збірну України з футболу