USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 7 2 2 0 (+990)
USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65

Падіння економіки України на початку року різко сповільнилося: Дані Держстату

У другому кварталі також спостерігається позитивна динаміка ВВП
хліб
Фото Андрія Скакодуба / Уніан
Джерело: Уніан

Реальний ВВП України у першому кварталі 2023 року знизився на 10,5% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. У порівнянні з останнім кварталом 2022 року зафіксовано зростання на 2,4%. Про це повідомило Міністерство економіки з посиланням на оперативну оцінку Державної служби статистики.

Міністерство вказує, що падіння ВВП у річному вираженні виявилося далеко не таким сильним, як прогнозувалось (прогноз був на рівні мінус 14,1%), а це свідчить про поступову адаптацію економіки до війни.

"Економіка України адаптується та відновлюється швидшими темпами, ніж прогнозувалось раніше. Вона продовжує працювати та долати виклики війни. І це підтверджується зростанням реального ВВП сезонно скоригованого в першому кварталі 2023 року порівняно із четвертим кварталом 2022-го – на 2,4%", – сказала міністр економіки Юлія Свириденко.

Новини за темою: Світовий банк понизив прогнозоване зростання ВВП України у 2023 році

Прогноз від Світового банку

ВВП України після падіння на 29,2% торік цьогоріч зросте на 0,5%. Такий прогноз оприлюднив Світовий банк.

Варто зазначити, що у січні цього року Світовий банк очікував швидшого зростання: на 3,3% у 2023 році й на 4,1% – у 2024-му.

"Хоча економічні збитки, яких зазнала Україна внаслідок вторгнення, величезні, розблокування українських портів у Чорному морі, відновлення торгівлі зерном, а також суттєва підтримка донорів допомагають підтримувати економічну активність цього року", – йдеться в оновленому Економічному огляді регіону.

Читайте також:
Інфляція в Україні лишатиметься стриманою, – Мінекономіки Інфляція в Україні лишатиметься стриманою, – Мінекономіки
Дубас: Через блокування кордону в Україні, швидше за все, почнуть зростати ціни Дубас: Через блокування кордону в Україні, швидше за все, почнуть зростати ціни
Гральному бізнесу нарахували порушень на 52 млрд гривень Гральному бізнесу нарахували порушень на 52 млрд гривень
Держборг України встановив новий рекорд Держборг України встановив новий рекорд