USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45
Втрати орків: 2 0 9 4 7 0 (+560)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45

Офіційно: Парламент Молдови засудив російську агресію в Україні

Опозиційний блок комуністів та соціалістів відмовився голосувати за декларацію
Майя Санду
Джерело: відкриті джерела

Парламент Молдови на засіданні у четвер, 2 березня, схвалив декларацію про засудження російської агресії проти України, повідомляє Newsmaker.

Декларацію на розгляд було внесено ще 24 лютого партією Маї Санду PAS. Її підтримали 55 парламентаріїв.

У документі зазначено, що Росія здійснює невиправдану агресивну війну проти України ще з 2014 року. А 2022 року вона переросла у повномасштабне вторгнення. Також у декларації наголошується, що російські дії є воєнними злочинами та грубим порушенням принципів міжнародного права.

У Молдові закликали Росію припинити війну та вивести військових з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів.

Раніше

Також 1 березня блок комуністів та соціалістів ПКРМ-ПСРМ зареєстрував свій проєкт декларації про гарантії збереження миру у Молдові, при цьому парламентар Володимир Воронін запропонував створити комісію для напрацювання загального тексту декларації.

У відповідь на це речник молдавського парламенту запропонував комуністам та соціалістам "наважитися називати речі своїми іменами". Внаслідок депутати фракції демонстративно залишили залу парламенту і за підтримку декларації Санду голосували тільки члени парламентської більшості.

Ситуація у Придністров'ї

У так званому Придністров'ї, що окуповане Російською Федерацією, через ризики ескалації від 1 березня розпочнуться військові збори. 

У "міноборони республіки" повідомили, що "Київ нібито активізував підготовку до провокації із вторгненням у Придністров'я, яке планує здійснити у відповідь на нібито наступ російських сил звідти".

Читайте також:
Маємо за мету, аби відключень світла через дефіцит в енергосистемі не було, – Кудрицький Маємо за мету, аби відключень світла через дефіцит в енергосистемі не було, – Кудрицький
Як війна РФ проти України дає шанс Молдові розв’язати заморожену проблему Придністров'я, – FT Як війна РФ проти України дає шанс Молдові розв’язати заморожену проблему Придністров'я, – FT
Президент Молдови запропонувала створити в країні Центр протидії російській дезінформації Президент Молдови запропонувала створити в країні Центр протидії російській дезінформації
У Молдові ще на два місяці продовжили режим надзвичайного стану У Молдові ще на два місяці продовжили режим надзвичайного стану