USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 5 1 1 0 (+1270)
USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65

Офіцером тепер можна стати без вищої освіти: Рада ухвалила закон

Документ передбачає надання офіцерських звань тим захисникам, які не встигли здобути вищу освіту, але мають бойовий досвід
військові
Джерело: відкриті джерела

Сьогодні Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №8339. "За" проголосували 293 парламентарі. Про це повідомив нардеп Дмитро Разумков.

Документ передбачає надання офіцерських звань тим захисникам, які не встигли здобути вищу освіту, але мають бойовий досвід.

"Ще з 2014 року в армії багато випадків, коли військовослужбовці не мали можливості здобути профільну освіту, однак добре себе проявили на полі бою. Але через недосконалість законодавства вони досі є сержантами, а не офіцерами. Після ухвалення нашої ініціативи такої несправедливості більше не буде", – сказав Разумков.

У супровідних документах зазначається, що у період дії воєнного стану особи сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом або за призовом під час мобілізації, а також за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, які мають бойовий досвід та проходили військову службу в районах ведення бойових дій не менше шести місяців, з одночасним присвоєнням первинного військового звання офіцерського складу, можуть вступити на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу.

Такі особи у разі потреби перед прийняттям на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу або після прийняття на службу (але не пізніше ніж протягом шести місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану) проходять курс військової підготовки за напрямом, що відповідає профілю службової діяльності.

Тепер закон мають підписати спікер парламенту та президент України.

Читайте також:
Країни G7 вводять повну заборону на прямі постачання російських алмазів Країни G7 вводять повну заборону на прямі постачання російських алмазів
"Остання двіжуха": Історія двох братів, яких назавжди розлучила війна
"Слуга народу" Куницький поїхав у п'ятиденне відрядження, а повернувся через три тижні, – розслідування
Росія продовжує вербувати непальців на війну в Україну: Тамтешня поліція затримала 10 підозрюваних Росія продовжує вербувати непальців на війну в Україну: Тамтешня поліція затримала 10 підозрюваних