USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 1 1 1 0 (+1070)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

"Укртатнафта" перерахувала в держбюджет 531 млн гривень несплачених податків після викриття СБУ

Вирішується питання щодо використання цих коштів для забезпечення потреб ЗСУ
Обшуки Укртетнафта_1
Джерело: СБУ

Компанія "Укртатнафта" терміново перерахувала у бюджет 531 млн гривень несплачених податків. Це стало можливо завдяки розслідуванню Служби безпеки і Бюро економічної безпеки, пише пресцентр СБУ.

"Відповідна сума була перерахована нинішніми керівниками ПАТ "Укртатнафта", які отримали відповідне інформування від правоохоронців", – розповіли у відомстві.

Зараз вирішується питання щодо використання відшкодованих коштів для забезпечення потреб Збройних сил України.

ЩО ПЕРЕДУВАЛО

1 лютого стало відомо про обшуки у бізнесмена Ігоря Коломойського. СБУ та БЕБ приходили до нього саме у справах "Укртатнафти" та "Укрнафти".

Згодом СБУ і БЕП повідомили про підозру головному бухгалтеру ПАТ "Укртатнафта". Вона є однією з фігурантів кримінального провадження про привласнення 40 млрд гривень колишнім менеджментом ПАТ "Укрнафта" та ПАТ "Укртатнафта".

У відомстві повідомили, що вона переховувалася в Ужгородському районі на Закарпатті.

Що встановило слідство

Слідчими встановлено, що ПАТ "Укртатнафта" виробляло та реалізовувало пальне через мережу АЗС без сплати акцизного податку, хоча відповідне податкове навантаження закладалося у ціну для споживачів.

Заборгованість по сплаті акцизу за даним епізодом становить 605 млн гривень. А загалом правоохоронці продовжують активні слідчі дії у рамках провадження про привласнення 40 млрд гривень колишнім менеджментом акціонерних товариств.

Новини за темою: Весна ще не прийшла, а корупціонерів вже ганяють: До кого завітала з обшуками СБУ

У рамках кримінальних проваджень документуються 10 епізодів злочинної діяльності.

Зокрема, це:

– виведення великих партій нафтопродуктів на афілійовані компанії,

– ухилення ними від сплати податків,

– створення безнадійної заборгованості нафтопереробного і нафтовидобувного заводів, що призвело до знецінення, зниження вартості їхніх активів та інші.

За даними слідства, така злочинна діяльність здійснювалася в інтересах фактичних власників і бенефіціарів компаній.

Що ще цікавого встановили правоохоронці

Як виявилось, бухгалтерія однієї з компаній зберігалася в підвалі одного з приміщень в Дніпрі. Там були сотні ящиків документів пов’язаних підприємств, їх печатки тощо.

Таким чином, правоохоронці відшуковують виведені активи "Укрнафти" і "Укртатнафти" та встановлюють всі обставини протиправної діяльності колишніх керівників цих компаній.

Зазначимо, що СБУ і БЕБ провели низку обшуків за місцем проживання фактичних власників і топменеджменту фінансово-промислової групи, до якої входять ці компанії, а також за адресами ймовірного зберігання нафтопродуктів у різних регіонах України. 

Читайте також:
СБУ знову підірвала залізницю в Бурятії СБУ знову підірвала залізницю в Бурятії
Пропагандистка з каналу Соловйова Юлія Вітязєва отримала заочно до 11 років тюрми Пропагандистка з каналу Соловйова Юлія Вітязєва отримала заочно до 11 років тюрми
Розпалювали національну ворожнечу та ненависть: СБУ прийшла з обшуками до Почаївської лаври Розпалювали національну ворожнечу та ненависть: СБУ прийшла з обшуками до Почаївської лаври
СБУ підірвала стратегічну залізницю в Росії, – ЗМІ СБУ підірвала стратегічну залізницю в Росії, – ЗМІ