USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45
Втрати орків: 2 0 9 9 4 0 (+470)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45

"Газпром" скоротив транзит газу через Україну

Прокачування знизилося приблизно на 15%
Газпром
Джерело: відкриті джерела

Російський "Газпром" скоротив транзит газу в Європу через Україну приблизно на 15% до 36,2 млн куб. м. Про це повідомляє російський РБК.

Зазначається, що за 24 березня через газовимірювальну станцію "Суджа" було подано 42,5 млн куб. м. За 25 березня планується подати 36,2 млн куб. м. Таким чином прокачування знизилося приблизно на 15%.

До речі, транзитна гілка через Україну залишається єдиним маршрутом поставок агресора в Центральну і Західну Європу.

Що було раніше

У грудні 2022 року німецька енергетична компанія RWE ініціювала арбітражний розгляд проти російського "Газпрому" (GAZP.MM) з приводу браку поставок газу, зазначив представник RWE. Цей крок було зроблено після того, як німецька енергокомпанія Uniper розпочала арбітражний процес, сподіваючись отримати мільярди євро як компенсацію від "Газпрому" за недопоставлені обсяги газу.

Частка RWE у постачанні російського газу була досить низькою: до 2022 року вона склала 15 терават-годин (ТВтч), а відтоді, як наприкінці лютого Росія почала війну проти України, ця цифра скоротилася до 4 ТВтч.

Uniper, яка на сьогодні зазнала збитків у розмірі близько 11,6 млрд євро, замінивши російські поставки, що припинилися з кінця серпня, має ризик у розмірі 200 ТВтч.

До того ж у лютому 2023 чеська енергетична група CEZ ініціювала позов проти російського газового монополіста "Газпром" у Міжнародному арбітражному суді Женеви і вимагає компенсації за скорочення постачань газу в 2022 році.

"CEZ вимагає відшкодувати збиток розміром близько 1 мільярда крон (45,2 млн доларів), що виник у результаті значного недопостачання природного газу ТОВ "Газпром експорт" у 2022 році", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що компанія купувала газ в основному через посередників, але також мала прямий контракт із "Газпромом" на невелику частину свого імпорту, який діяв до кінця 2022 року. У вересні 2022-го CEZ почала імпортувати зріджений природний газ через новий LNG-термінал, який відкрили у Нідерландах.

Читайте також:
У Сінгапурі керівники провідних розвідок світу провели секретну зустріч, – Reuters У Сінгапурі керівники провідних розвідок світу провели секретну зустріч, – Reuters
У Росії почастішали репресії через синьо-жовту символіку, – британська розвідка У Росії почастішали репресії через синьо-жовту символіку, – британська розвідка
У дронах Shahed знайшли запчастини з країн – партнерів України, – Данілов У дронах Shahed знайшли запчастини з країн – партнерів України, – Данілов
Очікуємо, що тарифи на електроенергію для населення до кінця року не підвищаться, – Галущенко Очікуємо, що тарифи на електроенергію для населення до кінця року не підвищаться, – Галущенко