USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70
Втрати орків: 2 0 6 2 0 0 (+480)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70

НАТО хоче збільшити допомогу Україні, щоб не дратувати Київ небажанням говорити про вступ до альянсу, – FT

Водночас українських посадовців дедалі більше дратує відсутність заяв від блоку про можливий вступ України
Андрій Сибіга

Заступник глави Офісу президента України Андрій Сибіга

Джерело: відкриті джерела
НАТО хоче збільшити фінансову допомогу, щоб Київ менше дратувався через небажання альянсу говорити про приєднання України. Про це пише The Financial Times із посиланням на чотирьох неназваних дипломатів.

Напередодні Bloomberg писав, що генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг просить країни – члени НАТО виділяти 500 мільйонів євро на рік для комплексного пакета допомоги Україні. Це вдвічі більше, ніж виділяють зараз.

Один із дипломатів розповів FT, що в блоці поки що не розглядають заявку України на вступ. 

Дипломат додав, що членство України в НАТО просто зараз не є варіантом. Проте альянс може діяти так, щоб показати, що вірить у членство України в довгостроковій перспективі.

"Ми не зможемо запропонувати їм членство найближчим часом. Але ми можемо говорити про тісніші відносини між НАТО та Україною. Проте ми маємо великий дефіцит фінансування для цього і нам потрібно вкладати в це значні кошти", – сказав інший дипломат.

Новини за темою: Ердоган затвердив ратифікацію членства Фінляндії в НАТО

Крім фінансової допомоги міністри закордонних справ під час дводенної зустрічі в Брюсселі 4 квітня мають обговорити можливі шляхи вступу України до Північноатлантичного альянсу чи альтернативи членства.

Водночас українських посадовців дедалі більше дратує відсутність заяв від НАТО про можливий вступ України. Заступник глави Офісу президента Андрій Сибіга наголосив, що на саміті альянсу, який відбудеться в липні, Україна хоче отримати результати.

"Нам не потрібна просто декларація про політику відчинених дверей. Ми хочемо отримати щось із конкретними гарантіями. Я маю на увазі надійні гарантії, а не запевнення, недомовленості, безпекові заходи. І ми очікуємо, що отримаємо відповідь на наше офіційне прохання щодо вступу до НАТО", – сказав Сибіга.

Читайте також:
У РНБО роздумують над можливістю відмови від китайського телекомобладнання У РНБО роздумують над можливістю відмови від китайського телекомобладнання
У Раді пропонують офіційно використовувати в Україні історичну назву Грузії – Сакартвело У Раді пропонують офіційно використовувати в Україні історичну назву Грузії – Сакартвело
Електроенергія може подорожчати вдвічі: НКРЕКП запропонувала затвердити нові тарифи для населення Електроенергія може подорожчати вдвічі: НКРЕКП запропонувала затвердити нові тарифи для населення
Зеленський відповів на петицію про партнерства для одностатевих пар: Тепер питанням займеться Кабмін Зеленський відповів на петицію про партнерства для одностатевих пар: Тепер питанням займеться Кабмін