USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 0 0 4 0 (+1280)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

На ЗАЕС блок №4 перевели в стан "гарячого зупину": Які наслідки маємо вже сьогодні та чим це загрожує в майбутньому?

В нинішніх умовах експлуатація енергоблока №4 має здійснюватися винятково в стані "холодний зупин", зазначають фахівці
ЗАЕС
Джерело: відкриті джерела

Російські загарбники на тимчасово окупованій Запорізькій атомній електростанції вивели енергоблок №4 зі стану "холодний зупин" у стан "гарячий зупин". Натомість енергоблок №6 виводять з "гарячого стану" в "холодний". Такі дії окупантів збільшують ймовірність радіаційної аварії.

У чому ж річ?

В "Енергоатомі" пояснюють, що відповідно до вимог ліцензій Держатомрегулювання щодо експлуатації енергоблоків ЗАЕС, до яких у червні поточного року були внесені зміни, всі енергоблоки станції мають перебувати виключно у стані "холодний зупин". Переведення енергоблоків у більш небезпечний стан "гарячий зупин" – заборонено.

"Такі вимоги до експлуатації енергоблоків ЗАЕС були висунуті через відсутність своєчасного та якісного технічного обслуговування та необхідних поточних ремонтів обладнання протягом всього часу окупації станції. Але фейкова адміністрація нехтує не тільки законними вимогами легітимного оператора – "Енергоатома" – та регулятора, а й здоровим глуздом", – наголосив очільник "Енергоатома" Петро Котін.

Які наслідки маємо вже сьогодні?

У відомстві розповідають, що такі дії окупантів вже призвели до низки аварійних ситуацій.

Зокрема, на енергоблоці №4, внаслідок його розігріву, відбулось протікання радіоактивного теплоносія (води) з першого до другого контуру, що є порушенням одного з бар’єрів на шляху розповсюдження радіоактивного забруднення.

Аналогічна ситуація сталась і під час спроби загарбників "розігріти" енергоблок №6. Крім того, його переведення в "гарячий стан" спричинило значне збільшення кількості рідких радіоактивних відходів на майданчику, що несе потенційну шкоду для персоналу, населення та навколишнього середовища.

А що може бути далі?

Котін нагадав, що виконання ліцензійних вимог експлуатації атомних енергоблоків є запорукою безпечної експлуатації АЕС, а це – безпека персоналу, населення та довкілля. А от перебування російських військових, зброї та важкої техніки на майданчику Запорізької АЕС, а також недотримання вимог ліцензій Держатомрегулювання веде до неминучої деградації обладнання та систем станції, важливих для безпеки.

"Це може призвести не лише до зростання кількості відмов обладнання, а й спровокувати виникнення радіаційної аварії", – наголосив Котін.

Новини за темою: ЗАЕС негайно має бути повернута під повний контроль України, – резолюція МАГАТЕ

Ризик теракту на ЗАЕС існує

В українській розвідці стверджують: допоки на ЗАЕС будуть російські військові – ризик теракту залишатиметься.

"На жаль, ці важливі об’єкти – "Кримський титан" та Запорізька станція – перебувають під окупацією. Провели роботи з мінування об’єктів на території ЗАЕС та заводу "Титан". Ситуація поки що не змінилася і розмінування там не відбувалося, триває політика шантажу. Говорити про те, що теракт – вирішений сценарій, ми сьогодні не будемо, але ця загроза існує, поки на цьому та інших важливих об'єктах перебувають російські окупанти", – пояснив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов.

До того ж експерти Міжнародного агентства з атомної енергії зафіксували протипіхотні міни на околицях Запорізької атомної електростанції. Так, фахівці побачили кілька мін, розташованих у буферній зоні між бар’єрами внутрішнього і зовнішнього периметрів майданчика ЗАЕС. Водночас команда не помітила такого озброєння у внутрішньому периметрі майданчика під час обходу станції.

Читайте також:
Посівні площі під озимою пшеницею на окупованих територіях України скоротилися майже на 10%, – NASA Посівні площі під озимою пшеницею на окупованих територіях України скоротилися майже на 10%, – NASA
ЗАЕС вчора цілий день перебувала на межі чергового блекауту, – Енергоатом ЗАЕС вчора цілий день перебувала на межі чергового блекауту, – Енергоатом
Окупанти переводять 5-й блок Запорізької АЕС у стан Окупанти переводять 5-й блок Запорізької АЕС у стан "холодний зупин": Раніше там стався витік реагентів
Росія посилює контроль над ЗАЕС: Аналітики ISW пояснили небезпеку Росія посилює контроль над ЗАЕС: Аналітики ISW пояснили небезпеку