USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 6 7 1 0 (+1100)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

На ЗАЕС блок №4 перевели в стан "гарячого зупину": Які наслідки маємо вже сьогодні та чим це загрожує в майбутньому?

В нинішніх умовах експлуатація енергоблока №4 має здійснюватися винятково в стані "холодний зупин", зазначають фахівці
ЗАЕС
Джерело: відкриті джерела

Російські загарбники на тимчасово окупованій Запорізькій атомній електростанції вивели енергоблок №4 зі стану "холодний зупин" у стан "гарячий зупин". Натомість енергоблок №6 виводять з "гарячого стану" в "холодний". Такі дії окупантів збільшують ймовірність радіаційної аварії.

У чому ж річ?

В "Енергоатомі" пояснюють, що відповідно до вимог ліцензій Держатомрегулювання щодо експлуатації енергоблоків ЗАЕС, до яких у червні поточного року були внесені зміни, всі енергоблоки станції мають перебувати виключно у стані "холодний зупин". Переведення енергоблоків у більш небезпечний стан "гарячий зупин" – заборонено.

"Такі вимоги до експлуатації енергоблоків ЗАЕС були висунуті через відсутність своєчасного та якісного технічного обслуговування та необхідних поточних ремонтів обладнання протягом всього часу окупації станції. Але фейкова адміністрація нехтує не тільки законними вимогами легітимного оператора – "Енергоатома" – та регулятора, а й здоровим глуздом", – наголосив очільник "Енергоатома" Петро Котін.

Які наслідки маємо вже сьогодні?

У відомстві розповідають, що такі дії окупантів вже призвели до низки аварійних ситуацій.

Зокрема, на енергоблоці №4, внаслідок його розігріву, відбулось протікання радіоактивного теплоносія (води) з першого до другого контуру, що є порушенням одного з бар’єрів на шляху розповсюдження радіоактивного забруднення.

Аналогічна ситуація сталась і під час спроби загарбників "розігріти" енергоблок №6. Крім того, його переведення в "гарячий стан" спричинило значне збільшення кількості рідких радіоактивних відходів на майданчику, що несе потенційну шкоду для персоналу, населення та навколишнього середовища.

А що може бути далі?

Котін нагадав, що виконання ліцензійних вимог експлуатації атомних енергоблоків є запорукою безпечної експлуатації АЕС, а це – безпека персоналу, населення та довкілля. А от перебування російських військових, зброї та важкої техніки на майданчику Запорізької АЕС, а також недотримання вимог ліцензій Держатомрегулювання веде до неминучої деградації обладнання та систем станції, важливих для безпеки.

"Це може призвести не лише до зростання кількості відмов обладнання, а й спровокувати виникнення радіаційної аварії", – наголосив Котін.

Новини за темою: ЗАЕС негайно має бути повернута під повний контроль України, – резолюція МАГАТЕ

Ризик теракту на ЗАЕС існує

В українській розвідці стверджують: допоки на ЗАЕС будуть російські військові – ризик теракту залишатиметься.

"На жаль, ці важливі об’єкти – "Кримський титан" та Запорізька станція – перебувають під окупацією. Провели роботи з мінування об’єктів на території ЗАЕС та заводу "Титан". Ситуація поки що не змінилася і розмінування там не відбувалося, триває політика шантажу. Говорити про те, що теракт – вирішений сценарій, ми сьогодні не будемо, але ця загроза існує, поки на цьому та інших важливих об'єктах перебувають російські окупанти", – пояснив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов.

До того ж експерти Міжнародного агентства з атомної енергії зафіксували протипіхотні міни на околицях Запорізької атомної електростанції. Так, фахівці побачили кілька мін, розташованих у буферній зоні між бар’єрами внутрішнього і зовнішнього периметрів майданчика ЗАЕС. Водночас команда не помітила такого озброєння у внутрішньому периметрі майданчика під час обходу станції.

Читайте також:
Росія примушує людей на окупованих територіях міняти довідки про інвалідність на російські Росія примушує людей на окупованих територіях міняти довідки про інвалідність на російські
У Бердянську окупанти ще у 2023 році стратили двох дітей та не повертають тіла: Лубінець звернувся до МКЧХ У Бердянську окупанти ще у 2023 році стратили двох дітей та не повертають тіла: Лубінець звернувся до МКЧХ
На т.о. Донеччині з нового навчального року школярів одягнуть в уніформу На т.о. Донеччині з нового навчального року школярів одягнуть в уніформу
Спрощений вступ для абітурієнтів з тимчасово окупованих та прифронтових територій: Як працює система Спрощений вступ для абітурієнтів з тимчасово окупованих та прифронтових територій: Як працює система