USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70
Втрати орків: 2 0 6 2 0 0 (+480)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70

У Лондоні зібрали майже 5 млн доларів на роботу МКС в Україні

На конференції у столиці Великої Британії зібралися міністри юстиції з більш ніж 40 держав
Міжнародний кримінальний суд
Джерело: DW

Для підтримки Міжнародного кримінального суду в його розслідуваннях можливих воєнних злочинів Росії в Україні міжнародна конференція в Лондоні зібрала 4 млн фунтів стерлінгів (майже 5 млн доларів). Про це повідомляє АР.

На конференції у столиці Великої Британії зібралися міністри юстиції з більш ніж 40 держав.

"Ми поділяємо переконання в тому, що президент Путін і все керівництво мають бути притягнуті до відповідальності... Переконаймося, що ми підкріплюємо наші слова справами, що ми підкріплюємо нашу моральну підтримку практичними засобами для ефективного розслідування цих жахливих злочинів ", – сказав міністр юстиції Великої Британії Домінік Рааб на відкритті конференції.

Прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі Карім Хан зазначив, що ордер на арешт Путіна був не моментом тріумфу, а "похмурою подією", що нагадує світові про те, що спільні міжнародні дії є ключем для встановлення справедливості для України.

"Якщо ми в цей момент світових подій не будемо чіплятися за закон, якщо ми не подивимося на себе і не запитаємо, як ми можемо досягти більшого… ми не тільки втратимо можливість, але в нас може і не бути інших можливостей", – додав Хан.

МКС проситиме додаткові гроші на розслідування російських воєнних злочинів в Україні

Карім Хан, головний прокурор Міжнародного кримінального суду, в понеділок, 20 березня, буде виступати на конференції в Лондоні та попросить про додаткові кошти на розслідування воєнних злочинів РФ на території України, повідомляє The Guardian.

Конференцію спільно організували уряди Великої Британії та Нідерландів з метою збору коштів на фінансування роботи МКС. У конференції візьмуть участь міністри юстиції з понад 40 країн.

Міжнародний кримінальний суд фінансують 123 держави, а також гроші надходять за допомогою добровільних внесків від міжнародних організацій, приватних осіб та компаній. Станом на 2023 рік було виділено 169 млн євро на роботу суду. Для подальшого функціонування МКС Велика Британія виділила 395 тисяч фунтів стерлінгів.

Карім Хан неодноразово наполягав, що Міжнародний кримінальний суд має необхідні повноваження для розслідування ролі керівництва РФ у війні, зокрема щодо причетності до викрадення українських дітей.

Раніше

17 березня МКС видав ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна. Це може послабити вимоги з боку України щодо створення спецтрибуналу для розгляду різного виду злочинів агресії Росії.

Деякі країни, зокрема Велика Британія, не підтримали ідею створення спеціального трибуналу. Адже це може підірвати роботу МКС, яка тільки починає свою діяльність.

Читайте також:
Путін і Пригожин очолюють список ГУР на ліквідацію, – розвідка Путін і Пригожин очолюють список ГУР на ліквідацію, – розвідка
Санду заявила, що Путіна заарештують у разі його візиту до Молдови Санду заявила, що Путіна заарештують у разі його візиту до Молдови
ЗМІ склали 3D-модель бункера Путіна у палаці під Геленджиком ЗМІ склали 3D-модель бункера Путіна у палаці під Геленджиком
У Гаазі створять реєстр руйнувань в Україні внаслідок агресії Росії, – Урсула фон дер Ляєн У Гаазі створять реєстр руйнувань в Україні внаслідок агресії Росії, – Урсула фон дер Ляєн