USD
НБУ
36.38
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.96
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 0 0 4 0 (+1280)
USD
НБУ
36.38
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.96
Готівка
41.00

Казахстан спростував заяву про заборону експорту до Росії сотні товарів

19 жовтня стало відомо, що Казахстан обмежив експорт до РФ 106 товарів
Прапор Казахстану
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Міністерство торгівлі Казахстану спростувало дані про заборону на продаж 106 видів товарів Росії. Про це повідомляє "Радіо Аззатык".

В пресрелізі написано, що Мінтогрівлі Казахстану, заявляють про некоректність цієї інформації, наданої віцеміністром торгівлі.

"106 видів товарів, про які згадав віцеміністр Кайрат Торебаєв, входять до переліку товарів подвійного призначення. При цьому зазначаємо, що експортний контроль товарів подвійного призначення здійснюється вже понад 20 років відповідно до міжнародних режимів експортного контролю", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що регулювання торговельних відносин Казахстану і Росії відбувається в повній відповідності до положень Договору про Євразійський економічний союз.

"Заборони на експорт будь-яких товарів до Росії у зв'язку з антиросійськими санкціями не встановлювалися. При цьому зазначаємо, що торгівля товарами так званого подвійного призначення, які підпадають під експортний контроль, здійснюється відповідно до міжнародних зобов'язань Казахстану. Відповідно до законодавства РК щодо таких товарів необхідне отримання відповідної ліцензії під час експорту, імпорту та транзиту", – додали у відомстві.

Також там додали, що під системою експортного контролю мається на увазі отримання дозвільних документів, необхідних для ввезення, вивезення і транзиту товарів подвійного призначення.

Нагадаємо, що 19 жовтня стало відомо, що Казахстан ввів обмеження на експорт високотехнологічних товарів до Росії, які можна використовувати у війні. Під заборону потрапили 106 видів товарів.

Читайте також:
СБУ знову підірвала залізницю в Бурятії СБУ знову підірвала залізницю в Бурятії
У Польщі винесли вирок українцю, який шпигував на користь РФ У Польщі винесли вирок українцю, який шпигував на користь РФ
Росіяни почали змінювати імена та прізвища українських дітей під час всиновлення, – Лубінець Росіяни почали змінювати імена та прізвища українських дітей під час всиновлення, – Лубінець
Всесвітня федерація бадмінтону призупинила членство РФ Всесвітня федерація бадмінтону призупинила членство РФ