USD
НБУ
36.57
Готівка
37.23
EUR
НБУ
39.35
Готівка
40.30
Втрати орків: 2 1 0 3 5 0 (+410)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.23
EUR
НБУ
39.35
Готівка
40.30

Іран та Росія підписали договір про будівництво залізничного коридору: Що це означає?

Залізничний коридор протяжністю 162 км пройде вздовж узбережжя Каспійського моря
Іран та РФ
Джерело: Reuters

Іран та Росія підписали угоду про будівництво залізничного коридору, який конкуруватиме з Суецьким каналом як основний світовий торговельний шлях. Про це повідомляє Reuters.

За підписанням угоди по відеозв'язку спостерігали президент РФ Володимир Путін та його іранський колега Ібрагім Раїсі.

Будівництво залізниці Решт – Астара розглядається як важлива ланка в коридорі, призначеному для з'єднання Індії, Ірану, Росії, Азербайджану та інших країн залізницями та морем. Планується, що цей коридор конкуруватиме з Суецьким каналом як основний світовий торговельний шлях. Оскільки коридор протяжністю 162 км вздовж узбережжя Каспійського моря допоможе з'єднати російські порти на Балтійському морі з іранськими портами в Індійському океані та Перській затоці.

"Без сумніву, ця угода є важливим і стратегічним кроком у напрямку співпраці між Тегераном та Москвою", – сказав Раїсі.

Новини за темою: Росіяни розглядають можливість виробництва іранських дронів у Білорусі, – ЦНС

Санкції проти Ірану

В минулому місяці Кабінет міністрів України направив на розгляд РНБО пропозицію про посилення санкцій проти Ірану.

В уряді вважають, що попередні обмеження щодо осіб і компаній, безпосередньо причетних до постачання зброї Росії, не були сприйняті Тегераном як серйозне попередження. У зв'язку з цим Кабмін вирішив посилити обмеження.

Раніше

Країни G7 обговорювали питання застосування санкцій проти китайських, південнокорейських і іранських компаній, які постачають Росії запчастини і технології військового призначення.

У грудні 2022 року ЄС вже запровадив обмеження проти іранських військових та бізнесменів і чотирьох компаній, пов'язаних із виробництвом безпілотників, які Тегеран постачає Москві.

Читайте також:
Український уряд наближається до ухвалення рішень Гаазького трибуналу щодо Росії, – Чубаров Український уряд наближається до ухвалення рішень Гаазького трибуналу щодо Росії, – Чубаров
Росія Росія "викуповує" частини зброї, які експортувала до М'янми та Індії, – ЗМІ
Україна створила всередині РФ мережу агентів і надає їм дрони для ударів по Росії, – CNN Україна створила всередині РФ мережу агентів і надає їм дрони для ударів по Росії, – CNN
Контракт на понад мільйон доларів: Sky News опублікував докази продажу іранської зброї РФ Контракт на понад мільйон доларів: Sky News опублікував докази продажу іранської зброї РФ