USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 1 1 1 0 (+1070)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

Генсек ООН Гутерреш сердився на Зеленського через свій візит в Україну, – WP

Генсекретар сказав своєму речнику, що він "справді розлючений" через несподівану публічну церемонію на честь Міжнародного жіночого дня
Зеленський, Гуттеріш
Генсекретар ООН у Києві 8 березня 2023 року (Фото:Офіс президента)
Джерело: Офіс Президента

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш був невдоволений тим, що був змушений брати участь у церемонії нагородження захисниць України під час візиту до Києва 8 березня. Про це повідомляє The Washington Post із посиланням на витік секретних документів США.

За даними WP, Сполучені Штати прослуховували розмови Гутерреша з іншими офіційними особами Організації Об'єднаних Націй.

В одному з документів сказано, що після зустрічі Гутерреша із Зеленським 8 березня та їхньої спільної пресконференції генсек Організації Об'єднаних Націй поскаржився своєму прессекретарю Стефану Дюжарріку, що "сильно роздратований" несподіваною церемонією нагородження на честь Міжнародного дня боротьби за права жінок, на якій був присутній.

За словами помічників, захід, на якому президент України вручав нагороди захисницям у формі, організували без відома Гутерреша, і пресслужба Зеленського пізніше опублікувала фотографії, на яких "генсек ООН вітає військовослужбовиць однієї зі сторін російсько-української війни".

Що Гутерреш казав про війну РФ проти України

Гутерреш неодноразово засуджував повномасштабну війну Росії проти України, а під час пресконференції в Києві заявив, що суверенітет і територіальна цілісність України мають зберігатись у її міжнародно визнаних кордонах. Судячи зі злитих документів, Гутерреш "намагався в цей час не посміхатися".

Новини за темою: В ООН повідомили про найвищий ризик ядерної війни з часів холодної війни

Також, судячи з перехопленої розмови, генсек Організації Об'єднаних Націй сказав Дюжарріку, що вирушив в Україну, щоб допомогти, але українська сторона "робить усе, щоб нас усунути".

Дюжаррік у розмові з WP підтвердив, що генсек ООН "справді був неприємно здивований тим, що церемонію нагородження додали без консультації наприкінці його дуже продуктивної зустрічі в Києві з українськими лідерами". Він категорично спростував використання терміну "усунути".

Чим ще був невдоволений Гутерреш? 

Зокрема, Гутерреш був "незадоволений" можливістю поїздки до Києва на запрошення Зеленського. Адже поїздка в Україну 73-річного генсека вимагала тривалого перельоту, а потім 11-годинної поїздки до столиці.

Читайте також:
Без РФ: Асамблея Міжнародної морської організації обрала новий склад своєї Ради Без РФ: Асамблея Міжнародної морської організації обрала новий склад своєї Ради
В Україні нова фаза війни: Головне з інтерв’ю Зеленського AP В Україні нова фаза війни: Головне з інтерв’ю Зеленського AP
Порошенко остаточно програв суд Зеленському через так звані Порошенко остаточно програв суд Зеленському через так звані "плівки Медведчука"
Зеленський переміг у номінації Зеленський переміг у номінації "Мрійники" за версією видання Politico