USD
НБУ
36.36
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.82
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 2 8 7 6 0 (+1180)
USD
НБУ
36.36
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.82
Готівка
41.00

Газу власного видобутку вистачить, щоб пройти наступну зиму, – Чернишов

Також у цьому опалювальному сезоні ціна на газ не зміниться
Олексій Чернишов

Олексій Чернишов

Джерело: Лівий берег

Газу власного видобутку вистачить, щоб пройти наступний опалювальний сезон без імпорту. Але є воєнні ризики, заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов.

При цьому зазначив, що впродовж шести місяців, з часу його очільництва "Нафтогазу", у компанії були готові до різних варіантів розвитку подій. Росія випустила сотні ракет, аби українці сиділи в темряві та холоді. Але попри все не припинили постачати газ до осель українців. 

"Йдемо до того, що Україна зможе обійтися без імпортного газу. У 2023-му плануємо видобути 13,5 млрд куб. м газу. Також маємо певні очікування від приватних видобувників. Цього року українського газу буде достатньо, аби пройти опалювальний сезон 2023–2024 без імпорту. Але є воєнні ризики, тому "Нафтогаз" долучився до платформи спільних закупівель газу Aggregate EU", – пояснив голова правління.

І додав, якщо при негативному розвитку подій палива не вистачатиме, Україна зможе оперативно замовити потрібні нам обсяги. А взагалі Україна посідає друге місце в Європі за підтвердженими запасами газу й "маємо нарешті почати використовувати цей потенціал".

Новини за темою: Ціни на газ у Європі влітку можуть ненадовго впасти нижче нуля, – Bloomberg

У цьому опалювальному сезоні ціна на газ не зміниться

Водночас Чернишов розповів про підготовку до опалювального сезону-2023/2024.

"17 квітня розпочалося закачування газу в підземні сховища. Наразі маємо 9,5 млрд куб. м ресурсу у ПСГ. У плані підготовки до опалювального сезону – працюємо над збільшенням власного видобутку. Системно та прозоро купуємо газ українських приватних видобувних компаній на Українській енергетичній біржі", – сказав чиновник.

На питання, що буде з ціною газу, Чернишов відповів, що для побутових клієнтів вона залишається незмінною – 7,96 грн за куб. м з 1 травня 2023 року по 1 травня 2024 року включно.

"Це рішення ухвалили з урахуванням воєнного стану та економічної ситуації в Україні. А взагалі, я мрію, щоб термін "підготовка до опалювального сезону" зник із порядку денного українців. Це має бути процес, який відбувається паралельно з повсякденним життям", – зазначив очільник компанії.

Новини за темою: Найпотужніша за останні роки: "Нафтогаз" заявив про запуск нової свердловини
Читайте також:
У Карпатах запрацювала рекордна газова свердловина У Карпатах запрацювала рекордна газова свердловина
БЕБ у Києві упередило розтрату близько 2 млн гривень однією з компаній БЕБ у Києві упередило розтрату близько 2 млн гривень однією з компаній "Нафтогазу"
Дизель в Україні може різко зрости в ціні вже до зими Дизель в Україні може різко зрости в ціні вже до зими
Вугілля є: В Вугілля є: В "Центренерго" заявили про повне забезпечення своїх ТЕС паливом для проходження зими