USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 1 1 1 0 (+1070)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

Доходи Росії від нафти та газу впали вдвічі завдяки західним санкціям

Доходи бюджету від експортних мит на газ впали на 81% до 40 мільярдів рублів
санкції РФ рублі
Джерело: відкриті джерела
 

Дохід Росії від нафти і газу скоротився майже вдвічі в лютому після того, як західні обмеження на сиру нафту і нафтопродукти набрали чинності, а експорт газу в Європу скоротився. Про це пише Bloomberg.

Податкові надходження від нафти і газу в лютому впали на 46% порівняно з минулим роком до 521 мільярда рублів (6,91 мільярда доларів), повідомило Міністерство фінансів у п'ятницю. Згідно з підрахунками Bloomberg, надходження від сирої нафти та нафтопродуктів, на які минулого місяця припадало понад дві третини надходжень від податку на енергетику, впали на 48% до 361 мільярда рублів.

Зменшення внесків до національного бюджету сталося після того, як ціна на нафту марки Urals – ключову експортну суміш Росії – впала до значного дисконту порівняно з базовим показником Brent. Європейський Союз заборонив більшість морського імпорту сирої нафти та нафтопродуктів з Росії, а "Велика сімка" індустріально розвинутих країн встановила ціновий ліміт.

Оскільки ціна на нафту марки Urals в середньому становить трохи більше половини її вартості рік тому, Росія намагається поступово звузити дисконт до Brent, який вона використовує для розрахунку податків, намагаючись збільшити доходи в умовах санкцій.

Надходження від енергетики становлять близько третини національної скарбниці, яка перебуває під тиском через зростання витрат на фінансування війни в Україні.

Виручка від газу впала в лютому майже на 42% порівняно з минулим роком до 161 мільярда рублів, оскільки навіть більші надходження від податку на видобуток корисних копалин не змогли компенсувати втрати від експортних мит.

Доходи бюджету від експортних мит на газ впали на 81% до 40 мільярдів рублів після того, як національний газовий гігант ПАТ "Газпром" скоротив потік трубопроводів до Європи, яка є історично найбільшим ринком, а ціна на паливо значно знизилася на тлі теплішої, ніж зазвичай, погоди. Надходження від податку на видобуток корисних копалин на газ зросли на 86% до 121 млрд рублів завдяки тимчасовому підвищенню податку для "Газпрому" на 50 млрд рублів на місяць у 2023–2025 роках.

Раніше ми писали, що президент Росії Володимир Путін за 50 тижнів знищив енергетичний ринок, який РФ будувала в Європі майже 50 років

Читайте також:
У США запровадили санкції проти танкерів, що транспортують нафту РФ У США запровадили санкції проти танкерів, що транспортують нафту РФ
Росію не виключають з ОБСЄ: В організації дали пояснення Росію не виключають з ОБСЄ: В організації дали пояснення
Попри санкції статки російських олігархів зросли, – Bloomberg Попри санкції статки російських олігархів зросли, – Bloomberg
Без РФ: Асамблея Міжнародної морської організації обрала новий склад своєї Ради Без РФ: Асамблея Міжнародної морської організації обрала новий склад своєї Ради