USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70
Втрати орків: 2 0 6 6 0 0 (+400)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70

Для чого Китаю "дружба" з Росією: Пояснює політичний консультант

Коли Україна перемагає у війні з РФ, Китай – у виграші, бо має можливість претендувати на частину території Росії
Сі Цзинпін у Росії
Джерело: соцмережі

Китай намагається "сидіти на двох стільцях", коли веде перемовини з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним. Про це в ефірі UWN заявив політичний консультант Сергій Биков. 

Експерт каже, що зберігання "дружніх" відносин з РФ в будь-якому разі вигідно для Пекіна. 

"Уявімо фантастичну історію: Україна не перемагає у війні. Це варіант зради, який ми маємо розглядати. Китай має свого молодшого брата – Російську Федерацію, яка має прямий контакт з Європейським Союзом. Тобто туди йдуть китайські товари і Китай цілком задоволений", – припускає аналітик.

За словами Сергія Бикова, в такому разі РФ буде "виснажена, стурбована, знервована, змарнована, змушена просити Пекін, щоб він хоч якось підтримував Росію задля виживання". 

У разі, коли Україна перемагає у війні, Китай знову ж таки у виграші, зауважує експерт. Бо тепер КНР може претендувати на частину територій Росії. 

"РФ так чи інакше внаслідок цієї війни припинить своє існування у тих кордонах, у яких вона була в 1991 році.  Всередині РФ розпочнуться відцентрові процеси і цієї держави просто не буде на тих кордонах, в яких вона була раніше. Китай каже: "Ми виснажили Росію, ми їм збували свій брухт, який нам не потрібен, який на світових ринках абсолютно неліквідний, ми на цьому заробили і ще відхапали частину собі території"", – припускає Биков. 

Також політконсультант зазначив, що КНР зацікавлена в тому, щоб "ця війна розтягувалась у часі як можна довше, бо вона призводить до зменшення ресурсів РФ і зменшення ресурсів умовного колективного Заходу". 

Візит Сі до Росії

Сьогодні лідер Китаю Сі Цзіньпін прибув до Москви для зустрічі з Путіним.

У КНР зазначали, що візит Сі Цзіньпіна має на меті "закликати до миру та сприяти переговорам".

При цьому міжнародні аналітики вважають, що китайський лідер може обговорити з Путіним схеми ухилення Росії від міжнародних санкцій, запроваджених через вторгнення російських військ до України.

Читайте також:
Між РФ і Саудівською Аравією зростає напруга через скорочення видобутку нафти, - WSJ Між РФ і Саудівською Аравією зростає напруга через скорочення видобутку нафти, - WSJ
Експерти завершили дослідження фрагментів тіл на місці ракетного удару по Дніпру. Кількість жертв збільшилась Експерти завершили дослідження фрагментів тіл на місці ракетного удару по Дніпру. Кількість жертв збільшилась
Кулеба спростував чутки, що посланець Китаю закликав Європу визнати російськими території України Кулеба спростував чутки, що посланець Китаю закликав Європу визнати російськими території України
Для української розвідки під час операції в Бєлгородській області зібрали цінну інформацію, – ГУР Для української розвідки під час операції в Бєлгородській області зібрали цінну інформацію, – ГУР