USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30
Втрати орків: 2 1 4 6 6 0 (+890)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30

Американська компанія здобуде контракт на створення керованих ракет, які постачають в Україну

Сума контракту сягає 4,8 мільярда доларів
ракети
Вогонь із керованих реактивних систем залпового вогню
Джерело: відкриті джерела

Армія США уклала з компанією Lockheed Martin угоду на суму 4,8 мільярда доларів на виробництво керованих ракет систем залпового вогню. Сполучені Штати відправили торік в Україну у великій кількості GMLRS разом із пусковими установками артилерійської ракетної системи високої мобільності, що здатні вражати цілі на відстані до 80 км, аби відбивати атаки Росії, повідомляють американські ЗМІ.

Так, у планах Пентагона збільшити виробництво GMLRS з 6 тисяч ракет на рік до 14 тисяч. Також у штаб-квартирі мають намір підписати багаторічну угоду на ракети у 2024 фінансовому році завдяки новим повноваженням Конгресу.

"Багаторічні контракти, зазвичай зарезервовані для дорогих і великих програм, забезпечують довгострокову впевненість, що може знизити вартість реактивних систем. Роботу над угодою повинні завершити до 30 жовтня 2026 року", – пишуть медіа.

Крім нарощення виробництва GMLRS, Lockheed також працює над версією ракети збільшеної дальності та планує цьогоріч провести ще одне льотне випробування оновленої системи.

Новини за темою: Україна використовує керовані ракети власного виробництва з більшою дальністю, ніж ракети HIMARS, – ЗМІ

У компанії сподіваються розширити діапазон виробничої лінії вже наступного року.

Віцепрезидент відділу управління ракетами та вогнем Lockheed Джей Прайс переконаний, що компанія "тісно співпрацює з клієнтами та партнерами щодо постачання, щоб нарощувати виробничі потужності".

Додамо, нещодавно Сполучені Штати підтвердили передачу до України ракет великої дальності до 150 кілометрів GLSDB. Україна стане першою країною у світі, в кого буде на озброєнні GLSDB.

Читайте також:
У Польщі пограбували поїзд з боєприпасами для України У Польщі пограбували поїзд з боєприпасами для України
Білорусь за рік передала Росії понад 130 тонн боєприпасів Білорусь за рік передала Росії понад 130 тонн боєприпасів
Сі Цзіньпін підтримав Сі Цзіньпін підтримав "мирний план" країн Африки
За останні 48 годин ЗСУ провели значні операції на сході та півдні України, – британська розвідка За останні 48 годин ЗСУ провели значні операції на сході та півдні України, – британська розвідка